unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =

100. spotkanie stowarzyszenia Inochi!

W programie prelekcje i pokazy filmu anime.
Termin: 26 X 2019, godz. 17.00, sala 221

"Z wielką przyjemnością chcielibyśmy zaprosić wszystkich miłośników szeroko pojętej kultury japońskiej na setne spotkanie Stowarzyszenia Entuzjastów Kultury Japońskiej INOCHI, które odbędzie się 26 października 2019 roku (sobota), w sali 221 Łódzkiego Domu Kultury, ul. Gen. Romualda Traugutta 18.
Wszystkie jubileusze, zwłaszcza te setne w naturalny sposób skłaniają swych uczestników i organizatorów do nostalgicznych refleksji. Nasze spotkanie nie będzie w tej kwestii wyjątkiem! W trakcie pierwszej zaplanowanej na ten dzień atrakcji Łukasz Reczulski* opowie bowiem nie tylko o historii upowszechniania się japońskiej popkultury w naszym kraju lecz także podzieli się kilkoma wspomnieniami związanymi ze stowarzyszeniem INOCHI i – przynajmniej pokrótce – podsumuje jego dotychczasową działalność. Na tym jednak nie koniec atrakcji. W drugiej, mniej oficjalnej części spotkania, pierwsze skrzypce przejmie niezastąpiona Aleksandra Grzanek**, która w swym wystąpieniu przybliży nam sylwetkę polskiego artysty, Mateusza Urbanowicza, oraz opowie o jego pracy rysownika teł do japońskich filmów animowanych. Zwieńczeniem spotkania będzie projekcja filmu współtworzonego przez Urbanowicza. Zgodnie z naszym zwyczajem, podczas emisji nie zabraknie pizzy oraz głośnych dyskusji :)
Mamy nadzieję, iż przyłączycie się do nas w tym wyjątkowym dniu i razem z nami będziecie świętować setne spotkanie stowarzyszenia INOCHI.
Oczywiście wstęp jest bezpłatny i wolny dla wszystkich.
Ekipa INOCHI.

* Doktor nauk humanistycznych, prezes Stowarzyszenia INOCHI, znawca historii polskiego fandomu mangi i anime.
** Rysowniczka i ilustratorka, była prezes Stowarzyszenia INOCHI."
(https://www.facebook.com/events/362782504394604/)
INOCHI to organizacja skupiająca miłośników kultury i popkultury japońskiej z terenu Łodzi i województwa łódzkiego. W aktualnej formie prawnej stowarzyszenie działa od stycznia 2015 r., aczkolwiek sam pomysł zrzeszenia łódzkich entuzjastów kultury i popkultury japońskiej narodził się długo wcześniej i sięga swymi korzeniami roku 1997. Głównymi celami organizacji jest popularyzacja wśród społeczeństwa polskiego wiedzy o kulturze kraju kwitnącej wiśni oraz aktywizacja łódzkiej wspólnoty japonofilskiej. Cele te stowarzyszenie realizować zamierza poprzez organizowanie stałych spotkań tematycznych (klub INOCHI) oraz aranżowanie otwartych prelekcji, dyskusji i warsztatów związanych z zagadnieniami szeroko pojętej kultury japońskiej (spotkania z cyklu Benkyoukai). Stowarzyszenie Entuzjastów Kultury Japońskiej INOCHI współpracuje z licznymi organizacjami, klubami i stowarzyszeniami o podobnym zakresie działania, w tym między innymi z „Łódzkim centrum komiksu”,  „Fundacją surei no mon”, pracownią artystyczną „Japońskie inspiracje” oraz społecznością „Japoński w dwójce”.

Spotykamy się w każdy drugi i czwarty piątek miesiąca w godz. 17.00-19.00.

Bieżące informacje na temat naszej działalności pojawiają  się na stronie: www.facebook.com/Inochibu
  • 26-10-2019 godz 17:00

Bilety

wstęp wolny

Kategoria

Wiadomości