unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =

Architektura dla najmłodszych - dostępne szkolenie

Za nami szkolenie online pn. Architektura pod lupą dla najmłodszych - edukacja architektoniczna w pigułce. 10 grudnia 2020 r. edukatorzy i animatorzy z województwa łódzkiego weszli w świat detalu architektonicznego. Maria Nowakowska (Łódzki Detal) opowiedziała o roli, specyfice oraz pochodzeniu zdobień architektonicznych, a także zaprezentowała przykłady tego rodzaju dziedzictwa, które można podziwiać w wielu mniejszych i większych miejscowościach województwa łódzkiego.

W drugiej części spotkania dr Karolina Kołodziej (Instytut Filologii Polskiej UŁ) przedstawiła natomiast, w jaki sposób potencjał detalu architektonicznego można wykorzystać w edukacji szkolnej, regionalnej i zainspirowała uczestników do kreatywnej pracy z najmłodszym odbiorcą.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania szkolenia: link

Dziękujemy tłumaczom z Polskiego Związku Głuchych Oddział Łódzki za tłumaczenie spotkania na Polski Język Migowy.

Spotkanie zrealizowano w ramach projektu pn. Dlaczego ten dom tak wygląda? Architektura pod lupą dla najmłodszych.
 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.