unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =

Architektura w obiektywie

Jesienią 2020 r. w ramach projektu pn. Dlaczego ten dom tak wygląda? Architektura pod lupą dla najmłodszych, zrealizowanych zostało 8 filmów edukacyjnych dot. małej architektury 8 miast województwa łódzkiego: Skierniewic, Piotrkowa Trybunalskiego, Zgierza, Radomska, Tomaszowa Mazowieckiego, Zduńskiej Woli, Pabianic i Opoczna. Każdy z filmów (link) stanowi swego rodzaju podróż śladem detalu architektonicznego po danej miejscowości, o którym opowiada Maria Nowakowska, właścicielka marki "Łódzki detal" i autorka przewodników powstałych w ramach projektu (link).

W filmach zaprezentowane zostały ponadto pomysły na zajęcia i warsztaty dla dzieci dot. lokalnego dziedzictwa kulturowego. O tym jak inspirować się architekturą własnego miasta w nauczaniu opowiedziała dr Karolina Kołodziej (Instytut Filologii Polskiej UŁ).

Filmy powstały dzięki współpracy z Fly High Production.

Dziękujemy Bibliotece TUVIM za udostępnienie pomieszczeń na potrzeby nagrań.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Kategoria

Film