unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =

Bęben Show w Piotrkowie Trybunalskim

Projekt „Łódzkie pełne kultury” obejmuje bardzo szeroką gamę zajęć z różnych dziedzin sztuki, wśród nich dużą popularnością cieszyły się warsztaty perkusyjne przeprowadzone przez Tomasza Wrocławskiego, kierownika sekcji perkusji Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej i perkusistę zespołu Alla Vienna.
Muzyk przyjechał 18 października do Centrum idei „Ku Demokracji” i przywiózł ze sobą pokaźną kolekcję instrumentów, począwszy od gran cassa – największego w Polsce bębna, zwanego przez artystów pieszczotliwe „matką”, poprzez, kotły, dzwony rurowe, ksylofon, werbel, tam tam, kajon, talerze, dzwonki i mnóstwo przeszkadzajek. Dzieci ze szkół podstawowych, które wzięły udział w zajęciach muzycznych, zobaczyły, jak gra się na tego typu instrumentach, dowiedziały się m.in. co to są tom-tomy, timbalesy, conga, rototomy, cowbells, woodblocks i jakimi pałkami można na nich „bębnić”? Na finał uczniowie z wielką radością zaaranżowali multi-zespół perkusyjny i pokazali, co im w duszy gra. Była moc, huk i masa śmiechu.

Łódzkie pełne kultury – projekt edukacyjny realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  • 18-10-2017

Kategoria

Muzea