unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =

Bęben show w Radomsku, Bełchatowie i Tuszynie

17 października był pracowitym dniem dla Tomasza Wrocławskiego z Filharmonii Łódzkiej, który w ramach projektu „Łódzkie pełne kultury – II edycja” odwiedził wtedy aż 3 miasta wojewódzkie i poprowadził w nich dla uczniów szkół podstawowych warsztaty perkusyjne.
Zajęcia perkusyjne „Bęben show”, które w poprzedniej edycji projektu spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród uczestników, kontynuowaliśmy w tym roku w kolejnych trzech miastach wojewódzkich. Muzyk Tomasz Wrocławski zawitał tym razem do Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Tuszynie. W poprowadzonych przez niego zajęciach wzięło udział 65 uczniów szkół podstawowych, którzy zapoznali się pokaźną kolekcją instrumentów perkusyjnych, począwszy od grand cassa – największego w Polsce bębna, zwanego przez artystów pieszczotliwie „matką”, poprzez kotły, talerze, marimby, dzwony rurowe, gongi i wiele innych. Prowadzący przedstawił charakterystykę każdego z instrumentów, wyjaśnił, z czego są zbudowane, czym się na nich gra oraz zaprezentował, jakie wydają dźwięki. W praktycznej części warsztatów uczestnicy mieli okazję do spróbowania własnych sił w grze na tych fascynujących instrumentach oraz wspólnego muzykowania. Było dużo hałasu i huku, ale przede wszystkim było dużo zabawy i rozrywki, w której uczestniczyli również opiekunowie grup.

Tomasz Wrocławski – kierownik sekcji perkusji Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej i perkusista zespołu Alla Vienna.

Łódzkie pełne kultury – II edycja – projekt edukacyjny upowszechniający kulturę w regionie, realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.