unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 5 =

BOLSHOI BALLET LIVE

Retransmisje przedstawień baletowych z moskiewskiego Teatru Bolszoj w Kinie Szpulka ŁDK. Sezon 2019–20 | Sezon jubileuszowy:
Przez ponad dwa wieki istnienia zespół baletowy moskiewskiego Teatru Bolszoj (Państwowego Akademickiego Wielkiego Teatru Rosji) wyrobił sobie markę nie tylko wśród wielbicieli sztuki tańca. Widzowie na całym świecie wiedzą, że Bolszoj oznacza najwyższą jakość, mistrzostwo techniczne i niespotykane piękno baletu i opery. Teatr Bolszoj rzadko występuje poza siedzibą, dlatego coroczny cykl transmisji i retransmisji najpiękniejszych przedstawień baletowych z Moskwy stał się prawdziwą gratką dla widowni całego świata. Obecnie zespołowi baletowemu Teatru Bolszoj szefuje Machar Wazijew, wcześniej dyrektor zespołów baletowych Teatru Maryjskiego w Sankt Petersburgu i mediolańskiej La Scali.
Dziesiąty już, jubileuszowy, sezon retransmisji do kin spektakli baletowych z moskiewskiej sceny rozpoczniemy  24 listopada 2019 roku pokazem barwnego, orientalnego „Korsarza”. Nowością będzie sylwestrowe przedstawienie „Rajmondy” – wielkiego baletu klasycznego do muzyki Aleksandra Głazunowa, rzadko wykonywanego na zachodnich scenach ze względu na wyjątkowo wysokie wymagania stawiane tancerzom.
Jak zwykle wśród siedmiu prezentowanych tytułów zobaczymy inscenizacje wielkich XIX-wiecznych baletów klasycznych, na które czekają miłośnicy baletu na całym świecie. Nie zabraknie dwóch prawdziwych przebojów baletowej sceny do muzyki Piotra Czajkowskiego: „Jeziora łabędziego” w nowej obsadzie solistów i powtórki „Dziadka do orzechów” w okolicy Bożego Narodzenia. Po olbrzymim sukcesie frekwencyjnym i kilkukrotnych retransmisjach na nowo zagości na ekranach kin piękny balet romantyczny „Giselle”, ale w zupełnie nowym opracowaniu chorograficznym.
Pod koniec sezonu ponownie będzie można obejrzeć nową wersję baletu „Romeo i Julia”, przygotowaną dla Teatru Bolszoj przez Aleksieja Ratmańskiego . W maju na ekranach kin zabłysną „Klejnoty” – wieczór baletowy w trzech częściach w choreografii George’a Balanchine’a. Ten piękny spektakl oddaje hołd trzem stylom tańca, porównanym do szlachetnych kamieni: szmaragdów, rubinów i brylantów.

HARMONOGRAM PROJEKCJI:

24 listopada 2019 r. godz. 16.00
KORSARZ  (Adolphe Adam/Aleksiej Ratmański)

15 grudnia 2019 r. godz. 16.00
DZIADEK DO ORZECHÓW  (Piotr Czajkowski/Jurij Grigorowicz)

31 grudnia 2019 r. godz. 16.00
RAJMONDA  (Aleksandr Głazunow/Jurij Grigorowicz)

23 lutego 2020 r. godz. 16.00
GISELLE  (Adolphe Adam/Aleksiej Ratmański)

29 marca 2020 r. godz. 16.00
ROMEO I JULIA  (Siergiej Prokofiew/Aleksiej Ratmański)

26 kwietnia 2020 r. godz. 16.00
JEZIORO ŁABĘDZIE  (Piotr Czajkowski/Jurij Grigorowicz)

24 maja 2019 r. godz. 16.00
KLEJNOTY  (Gabriel Fauré, Igor Strawiński, Piotr Czajkowski/George Balanchine)

Bilety: 35 zł/30 zł ulgowe

Kino Szpulka
Łódzki Dom Kultury
Ul. Traugutta 18, I piętro
Tel. 797 326 168