unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =

Czas na wiolonczelę w Opocznie i Radomsku

Zajęcia „Wiolonczela do słuchania i podglądania” to kolejna muzyczna atrakcja dla uczniów szkół podstawowych biorących udział w projekcie „Łódzkie pełne kultury”. W Miejskim Domu Kultury w Opocznie (25.10) i w Miejskim Domu Kultury w Radomsku (26.10) Katarzyna Filipiak, wiolonczelistka Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej, jedna z członkiń kwartetu smyczkowego Apertus Quartet zaaranżowała mini-koncert dla najmłodszych melomanów

Dzieci mogły zajrzeć do wnętrza wiolonczeli, żeby posłuchać jej duszy. Sprawdziły, co robi tam tajemniczy nieproszony gość – mała kulka kurzu. Czy i ona ma wpływ na barwę dźwięku? Dowiedziały się, w jaki sposób budowniczy instrumentu dostał się do jego wnętrza, żeby złożyć tam swój podpis i dlaczego wiolonczeliści noszą ze sobą niebezpieczne przyrządy do ostrzenia metalu, a za bilety lotnicze płacą dwa razy więcej od innych!

„Łódzkie pełne kultury” – projekt realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.