unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =

Filharmonia Łódzka odwiedziła Tomaszów Mazowiecki

Kolejna grupa nauczycieli i animatorów – tym razem z Tomaszowa Mazowieckiego – dowiedziała się, jak „dyrygować ludźmi”. Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Łódzkie pełne kultury – II edycja”, którego głównym celem jest upowszechnianie edukacji kulturalnej w regionie.
Zbierający do tej pory same pozytywne opinie warsztat z „dyrygowania” ludźmi wraz z prowadzącym, Mariuszem Lewym z Filharmonii Łódzkiej 12 października odwiedził tomaszowskie Miejskie Centrum Kultury „filię TKACZ”. W trakcie zajęć 10 nauczycieli i animatorów poznało niemanipulacyjne zasady wpływania na ludzi oraz sposoby komunikacji niewerbalnej w pracy z grupami. Przedstawiona została im ponadto wiedza na temat inteligencji grup oraz ich struktur wewnętrznych, mających wpływ na efektywność komunikacji i kreatywność. W praktyczny sposób zaprezentowane zostały im techniki i metody efektywnego zarządzania grupami, które mogą zostać użyte w ich codziennej pracy. Duża część warsztatów poświęcona została wykonaniu krótkich, choć czasem wymagających ćwiczeń głosowych, które miały za zadanie zwiększyć świadomość uczestników w zakresie emisji głosu oraz poprawnego i przede wszystkim efektywnego korzystania z aparatu mowy.

Mariusz Lewy – absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, na kierunku Edukacji Muzycznej, w klasie dyrygowania dr Dawida Bera. Od roku 2013 jest dyrygentem działającego w Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina amatorskiego Chóru dla (nie)opornych. Jest założycielem i dyrygentem Męskiego Kameralnego Zespołu wokalnego Singing Heads. Aktywnie działa jako kompozytor i aranżer.

Łódzkie pełne kultury – II edycja – projekt edukacyjny upowszechniający kulturę w regionie, realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.