Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =

Finał obchodów roku J. Piłsudskiego!

Jak co roku, w rocznicę urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego niezabrakło uroczystości w Łódzkim Domu Kultury. Tym razem świętowaliśmy szczególnie, ponieważ rok 2017 został ogłoszony jako rok Józefa Piłsudskiego. 
Przez cały rok organizowaliśmy różnego typu wydarzenia, aby upamiętnić postać Marszałka. Podczas obchodów organizowanych przez Łódzki Dom Kultury odbyły się m. in. konkursy, wystawy, warsztaty dla dzieci, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, jak i czytanie performatywne. Postać Marszałka Józefa Piłsudskiego jest nam szczególnie bliska, ponieważ nasza siedziba mieści się w Domu - Pomniku Józefa Piłsudskiego. 

W 150. rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego obok wielu uroczystości rozstrzygnęliśmy konkurs fotograficzny pn. "W kamieniu i spiżu" organizowany w partnerstwie ze Społecznym Komitetem Pamięci Józefa Piłsudskiego w Łodzi, Związkiem Legionistów Polskich i Ich Rodzin, Związkiem Strzeleckim Oddział Łódź. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy o Marszałku, a także rozwijanie zainteresowań historycznych i fotograficznych. Zadaniem uczestnikiem było poszukiwanie i utrwalenie na fotografiach wszelkich przejawów upamiętnienia Marszałka Józefa Piłsudskiego w formie pomników popiersi, tablic, epitafiów itp. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zagłoszenia oraz gratulujemy wygranych.  
Zapraszamy do zapoznania się z oficjalnymi wynikami (do pobrania w załączniku) oraz fotorelacją z finału.

Kategoria

Wiadomości