Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =

Finał V edycji Rockowania!

20 kwietnia 2018 r. w Łódzkim Domu Kultury odbył się wielki finał V edycji Festiwalu Rockowanie! Zwyciężył wrocławski zespół Skøv.
Pierwszą nagrodę, czyli 2,5 tys. zł, ekspresową sesję nagraniową w Radiu Łódź oraz promocyjną sesję zdjęciową otrzymał zespół Skøv z Wrocławia, który łączy metal progresywny z elementami metalcore. 

Drugie miejsce przypadło zespołowi Mexyk z Łodzi, który w swoich tekstach wyraża bunt wobec zastanej rzeczywistość. 

Trzecie miejsce zdobył zespół Aether również z Łodzi, czyli przedstawiciele muzyki skandynawskiej. 

W jury tegorocznej edycji zasiadł Zbigniew Hołdys, Marcin Tercjak (dziennikarz Radia Łódź), Krzysztof Baran, Tomasz Sobczak oraz Bogdan Sobieszek (ŁDK)

Festiwal Rockowanie skierowany jest do grup muzycznych działających na terenie całego kraju, których twórczość oscyluje w obrębie muzyki rockowo-popowej. Jego głównym celem jest prezentacja i promocja dorobku artystycznego zespołów, konfrontacja osiągnięć artystycznych, wspieranie  interesujących form działalności artystycznej wzbogacających kulturę regionu oraz stworzenie warunków do wymiany doświadczeń między wykonawcami i instruktorami. Festiwal jest nawiązaniem do legendarnego festiwalu Rockowisko, który gromadził fanów muzyki z całego kraju.Nagrodami w tegorocznej edycji Festiwalu były nagrody pieniężne ufundowane przez Łódzki Dom Kultury, sesje nagraniowe ufundowane przez Radio Łódź oraz sesje foto i video wykonane przez Fat Fish Film.
  • 20-04-2018 godz 18:00 - 20-04-2018 godz 22:00

Kategoria

Muzyka