Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =

Humor i fantastyka w komiksach Janusza Christy

Działające przy Łódzkim Domu Kultury Stowarzyszenie Miłośników Erpegów i Fantastyki ma przyjemność zaprosić 5 czerwca na premierowe spotkanie – prelekcję, inaugurujące cykl „Fantastyczne Popołudnia”.
W trakcie tych popołudniowych spotkań będziemy rozmawiali, omawiali, prawdopodobnie również i dyskutowali o fantastyce szeroko rozumianej w jej różnych formach – literaturze, filmie, komiksie. I właśnie twórczość rodzimego przedstawiciela tej ostatniej z wspomnianych odmian fantastyki będzie tematem pierwszego „Fantastycznego Popołudnia”.

Janusz Christa – bo o nim będziemy mówili – pozostaje nadal jednym z najpopularniejszych (choć, niestety, już nieżyjących) polskich twórców komiksu, mimo że zadebiutował ponad 60 lat temu i większość swego dorobku tworzył w zupełnie innych od dzisiejszych realiach społeczno-ekonomicznych.

Cóż takiego uniwersalnego tkwi w twórczości Janusza Christy, że po dziś dzień jego opowieści rysunkowe są czytane, ciągle bawią i śmieszą, a przy tym – co ciekawe – podobają się zarówno czytelnikom młodszym stażem i wiekiem, jak i osobom bardziej dojrzałym?

I dlaczego przez niemal 20 lat z twórczością tego znakomitego rysownika dane było zapoznać się bardzo wąskiej grupie czytelników naszego kraju?

O sprawach tych oraz innych aspektach twórczości Janusza Christy opowie Sławomir Graczyk ze Stowarzyszenia Miłośników Erpegów i Fantastyki – zdeklarowany fan fantastyki, który od wielu lat regularnie uczestniczy (czasami jako prelegent) w różnych festiwalach i zjazdach jej miłośników. A przy okazji jest również zdeklarowanym i wieloletnim fanem twórczości Janusza Christy posiadającym w swych zbiorach prawie wszystkie oficjalne wydania komiksów tego autora.

Zapraszamy i… do zobaczenia we wtorek 5 czerwca o godz. 18:30, sala 313 ŁDK!

Wstęp wolny  • 05-06-2018 godz 18:30

Bilety

WSTĘP WOLNY