unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =

Impresjoniści w Bełchatowie

„Widzenie impresjonistów” to kolejne zajęcia dla uczniów i nauczycieli w ramach projektu „Łódzkie pełne kultury”, które odbyły się 6 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie.
Dzieci z najmłodszych klas Szkoły Podstawowej nr 4 i Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bełchatowie.  poprzez zabawę kolorami poznawały impresjonistyczny sposób postrzegania rzeczywistości. Dowiedziały się, czym właściwie jest kolor, jak go się robi, jak można widzieć i mieszać barwy podstawowe i pochodne, w jaki sposób robi się barwniki teraz, a jak kiedyś. Uczniowie spróbowali malowania farbami olejnymi i często po raz pierwszy wykonali własne malarskie kompozycje na płótnie.

W Roku Awangardy edukatorzy Muzeum Sztuki w Łodzi realizują cykl warsztatów „Widzimisię”, oparty na „Teorii widzenia” Władysława Strzemińskiego – fundamentalnej pracy czołowego polskiego artysty modernistycznego, współzałożyciela instytucji. Dzięki projektowi „Łódzkie pełne kultury” muzeum ma możliwość propagowania idei tego wybitnego malarza w całym regionie łódzkim.

Prowadzące zajęcia:

Agnieszka Wojciechowska-Sej – historyczka sztuki, edukatorka. Programuje i realizuje działania edukacyjne adresowane do wszystkich grup wiekowych. Szczególnym obszarem jej zainteresowania są niestandardowe wykłady na pozornie banalne tematy. Opiekun merytoryczny Konkursu Wiedzy o Sztuce, juror Olimpiady Artystycznej. Koordynatorka programu Bardzo Młoda Kultura w województwie łódzkim.

Małgorzata Wiktorko – kustosz w Muzeum Sztuki w Łodzi, prezes Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki w Łodzi. Studiowała polonistykę, kulturoznawstwo i muzealnictwo. Pracuje w Dziale Edukacji. Prowadzi wykłady, warsztaty oraz zajęcia dla Uniwersytetu III Wieku z historii sztuki i muzealnictwa.

„Łódzkie pełne kultury” – projekt realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.