unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 2 =

Inauguracja II edycji "Łódzkie pełne kultury"

5 września 2018 r. odbyła się uroczysta inauguracja projektu pn. „Łódzkie pełne kultury – II edycja”. 13 instytucji kultury podpisało porozumienia z Łódzkim Domem Kultury, a dzieci z Miejskiego Ośrodka Kultury w Tuszynie wzięły udział w warsztatach RE:cykl prowadzonych przez Suavasa Lewego, artystę związanego z Filharmonią Łódzką. W trakcie godzinnych zajęć 7-latkowie mieli okazję przetransformować zużyte i niechciane przedmioty codziennego użytku w instrumenty muzyczne.
W ramach projektu biorący w nim udział uczniowie, nauczyciele i animatorzy zostaną zapoznani z bogatą ofertą trzech łódzkich instytucji kulturalnych: Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi, Teatru Wielkiego w Łodzi i Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Uczestnicy wezmą udział w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych i animacyjnych, a także trzech wydarzeniach artystycznych w siedzibach łódzkich partnerów projektu.

Termin realizacji projektu: wrzesień–grudzień 2018
Grupa uczestników: 450 osób (300 uczniów oraz 150 nauczycieli i animatorów)

Partnerami projektu są: Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina w Łodzi, Teatr Wielki w Łodzi, Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach, Miejski Dom Kultury w Radomsku, Miejski Dom Kultury w Opocznie, Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu, Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, Miejski Ośrodek Kultury w Tuszynie, Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli, Centrum Idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie Trybunalskim

Patronatem honorowym objął projekt Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.

Projekt „Łódzkie pełne kultury – II edycja” realizowany jest w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

  • 05-09-2018 godz 11:00