unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =

Łódzki Dom Kultury do końca roku zrealizuje 39 projektów w Łodzi i regionie

Łódzki Dom Kultury podczas konferencji prasowej przedstawił projekty, jakie będą realizowane przez najbliższe miesiące, a są skierowane do wszystkich grup wiekowych.
Teatr, kultura ludowa, taniec, animacja, plastyka, muzyka, ekologia – to tylko niektóre z dziedzin jakie Łódzki Dom Kultury proponuje mieszkańcom województwa łódzkiego. W propozycji znalazły się sztandarowe projekty takie jak: „Łódzkie Spotkania Teatralne”, „Przystanek 60+”, „Łódzki Festiwal Chóralny Cantio Lodziensis” czy „Kolorowa Lokomotywa”. Nowością jest konkurs skierowany do miłośników kultury ludowej – „5 minut dla Oberka”, który jak wiele projektów ŁDK realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków zewnętrznych. Zadaniem projektu jest kontynuowanie przekazu międzypokoleniowego w kultywowaniu tradycji tanecznych. – Regularnie prowadzimy działania związane z kulturą ludową. W tym roku planujemy jako pierwsi wydać wzornik będący przewodnikiem po tradycyjnych haftach wykonywanych przez twórczynie ludowe – informuje Monika Matusiewicz, zastępca dyrektora ŁDK.

Całkowitej zmianie uległa również formuła Festiwalu ROCKOWANIE. Celem tegorocznego projektu jest podniesienie kwalifikacji muzycznych amatorów muzyków z regionu łódzkiego, poprzez realizację warsztatów: muzycznych, producenckich oraz unikatowych na skalę kraju w zakresie relacji artyści – dziennikarze. Już dziś swoją obecność w charakterze trenera potwierdziły takie gwiazdy jak Zbigniew Hołdys (Perfect), Leszek Biolik (Republika) czy Krzysztof Ścierański (Laboratorium).  – Do końca roku planujemy zorganizować kilkadziesiąt projektów na terenie całego województwa. Cieszymy się, że możemy na tak szeroką skalę współpracować z regionem. – podkreślał Jacek Sokalski, dyrektor ŁDK.

Pierwszym przedsięwzięciem, które zostanie realizowane po okresie wakacyjnym jest II edycja projektu „Łódzkie pełne kultury”. To propozycja dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych do wzięcia udziału w cyklu warsztatów edukacyjnych z dziedziny muzyki, teatru, a także animacji oraz zapoznania mieszkańców województwa z ofertą Teatru Wielkiego, Filharmonii Łódzkiej oraz Centralnego Muzeum Włókiennictwa.
Tylko do końca roku Łódzki Dom Kultury zmierza zrealizować 39 projektów w partnerstwie blisko 60 instytucji kultury z województwa łódzkiego.

Do udziału w wydarzeniach Łódzkiego Domu Kultury zachęcał również Witold Stępień Marszałek Województwa Łódzkiego, który sprawuje patronat nad projektami i aktywnie wspiera kulturalne działania ŁDK. 

Kategoria

Wiadomości