unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =

Łódzkie pełne kultury na półmetku

To już półmetek naszego projektu. Do tej pory zajęcia upowszechniające kulturę w regionie dla uczniów i nauczycieli odbywały się w ośrodkach w wybranych miastach województwa łódzkiego, teraz nadszedł czas na wizytę w Łodzi. W dniach 11 i 12 października grupy z Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, Centrum Idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie Trybunalskim, Miejskiego Ośrodka Kultury w Tuszynie, Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, Miejskiego Dom Kultury w Opocznie i Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu odwiedziły Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne i Muzeum Sztuki.
W Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym dzieci obejrzały wystawę pt. „Przeszłość wydobyta z ziemi" i wraz z przewodnikami odbyły własną podróż archeologiczną przez ponad 100 tysięcy lat rozwoju człowieka na terenach Polski Środkowej, Kujaw: od jaskini, po architekturę romańską z Tumem, Sulejowem i Inowłodzem. Zwiedzający poznali też ciekawostki z życia wsi okresu dwudziestolecia międzywojennego na terenie Polski środkowej (stała wystawa etnograficzna pt. „Szare jak ziemia, barwne jak pamięć”).  Uczniowie dowiedzieli się wiele na temat historii pieniądza, oglądając wystawę numizmatyczną „Pieniądz na ziemiach polskich".

Niezapomnianym przeżyciem okazało się zwiedzanie Muzeum Sztuki MS2 – jednej z największych w Polsce instytucji prezentującej zbiory sztuki XX i XXI wieku. Uczniowie nie tylko obejrzeli wystawę „Atlas nowoczesności”, ale mieli także możliwość obcować ze sztuką na wyciągnięcie ręki, poczuć się, jak twórcy i zrobić własne awangardowe instalacje.

Łódzkie pełne kultury – projekt realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kategoria

Wiadomości