unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =

Łódzkie pełne kultury odwiedziło Piotrków Trybunalski

26 października odbyły się pierwsze warsztaty dla nauczycieli i animatorów z Piotrkowa Trybunalskiego i okolic w ramach II edycji projektu „Łódzkie pełne kultury”. W klimatycznej przestrzeni Centrum Idei „Ku Demokracji” grupa 9 pedagogów została zapoznana z tajnikami „dyrygowania” ludźmi.
Zajęcia w Piotrkowie poprowadził Mariusz Lewy, dyrygent działającego w Filharmonii Łódzkiej amatorskiego Chóru dla (nie)opornych. W trakcie spotkania podzielił się z grupą zdobytą przez lata wiedzą i doświadczeniem z zakresu niemanipulacyjnych sposobów wpływania na ludzi. Warsztaty rozpoczął od zaprezentowania podpartych naukowymi badaniami informacji na temat inteligencji grup, a także scharakteryzowania istniejących w grupach struktur wewnętrznych, które przekładają się na efektywność komunikacji i kreatywności pośród ich członków. W praktyczny sposób, angażujący wszystkich zgromadzonych, przedstawił techniki i metody efektywnie wpływające na zarządzanie grupami oraz sposoby komunikacji niewerbalnej w pracy z grupami. Koniec warsztatów poświęcony został również pracy nad głosem, który właściwie użyty może zdziałać cuda w codziennej pracy pedagogów.

Mariusz Lewy – absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, na kierunku Edukacji Muzycznej, w klasie dyrygowania dr Dawida Bera. Od roku 2013 jest dyrygentem działającego w Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina amatorskiego Chóru dla (nie)opornych. Jest założycielem i dyrygentem Męskiego Kameralnego Zespołu wokalnego Singing Heads. Aktywnie działa jako kompozytor i aranżer.

Łódzkie pełne kultury – II edycja – projekt edukacyjny upowszechniający kulturę w regionie, realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.