unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =

Łódzkie pełne kultury w Zduńskiej Woli

W ramach projektu „Łódzkie pełne kultury”, który ma na celu upowszechnianie edukacji kulturalej w regionie, 29 września pracownicy Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi przeprowadzili zajęcia edukacyjne dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych oraz nauczycieli ze Zduńskiej Woli.
Podczas warsztatów pn. „Czerwień sama z siebie powabna jest” w Miejskim Domu Kultury dzieci dowiedziały się wiele na temat historii ubioru od epoki kamienia po czasy dynastii piastowskiej. Ewa Kurylak – kierownik Działu Naukowo-Oświatowego Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi wprowadziła wszystkich w tajniki mody sprzed tysiącleci, a także opowiedziała zarówno o funkcji ubioru, jak i technikach tkackich i farbiarskich. Uczniowie nie tylko oglądali, ale także dotykali dawne stroje, damskie suknie, męskie tuniki, przymierzali naszyjniki i bransolety noszone przez naszych przodków.

Nauczyciele i animatorzy kultury mieli okazję poznać ofertę edukacyjną instytucji i dowiedzieć się szczegółów na temat możliwości przeprowadzenia lekcji muzealnych i wyjazdów na zajęcia do Łodzi.

Prowadzący zajęcia:

Ewa Kurylak
– kierownik Działu Naukowo-Oświatowego Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Absolwentka kierunku Archeologia Polski i powszechna, studiów podyplomowych z zakresu muzealnictwa i kursów pedagogicznych. Posiada doświadczenie w zakresie działalności edukacyjnej i popularyzatorskiej: przeprowadza lekcje, warsztaty, konkursy, odczyty, jak również organizuje wystawy i imprezy. Została uhonorowana brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” 2008 oraz Nagrodą Marszałka Województwa Łódzkiego w 2016 r.

Krzysztof Pisera – pracuje w Dziale Naukowo-Oświatowym Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Absolwent kierunku Etnografia. Jest autorem publikacji z zakresu etnografii polskiej i historii turystyki tatrzańskiej. Posiada doświadczenie w zakresie działalności edukacyjnej i popularyzatorskiej. Uhonorowany odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” w 2015 r.

Projekt realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.