unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =

Łódzkie pełne kultury wpadło na dzień do Krośniewic

9 października w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach odbyły się warsztaty animacyjne dla uczniów szkół podstawowych w ramach projektu „Łódzkie pełne kultury – II edycja”, który ma na celu upowszechnianie edukacji kulturalnej w regionie.
Zajęcia animacyjne pn. „Gdzie słyszysz śpiew, tam idź – tam dobre serca mają” oparte o technikę E.E. Gordona poprowadziła Małgorzata Kaczmarek z Filharmonii Łódzkiej. Wzięło w nich udział 30 uczniów miejscowych szkół podstawowych, którzy mieli okazję do wspólnego muzykowania oraz improwizacji. W trakcie warsztatów mury Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji wypełniły słowa i dźwięki często zapomnianych już wierszyków i piosenek polskiej twórczości ludowej. Dzieci usłyszały rytmikę, na której bazuje polski folklor, a następnie podjęły się próby rozpoznania motywów i elementów kujawiaków czy oberków oraz samodzielnego ich odtworzenia. Na koniec warsztatów przeprowadzony został ponadto muzyczny quiz i pojawiło się kilka zabaw ruchowych, których zwieńczeniem było wykonanie przez dzieci poloneza.

Małgorzata Kaczmarek – od 15 lat związana z Filharmonią Łódzką. Planuje i koordynuje organizację koncertów oraz wydarzeń artystycznych Filharmonii. Posiada wykształcenie z zakresu teorii muzyki oraz zarządzania kulturą. Wykłada na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, jest licencjonowanym instruktorem zajęć dla dzieci prowadzonych metodami Gordona i Labana.

Łódzkie pełne kultury – II edycja – projekt edukacyjny upowszechniający kulturę w regionie, realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.