unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =

"LOKOMOTYWĄ PO WIEDZĘ" - KOLEJNE WARSZTATY ZA NAMI!

Minął drugi, intensywny tydzień zajęć warsztatowych projektu „Lokomotywą po wiedzę – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego".
  
W dniach 3-7.04.2017 gościliśmy w Łodzi na warsztatach z aplikacji oraz scenografii dzieci z Jeżowa, Kowies, Domaniewic, Dmosina, Lubochni, Żelechlinka, Warty, Szadku, Świnic Warckich i Plichtowa.
Warsztatom towarzyszy niezwykły entuzjazm - dzieci są pełne pomysłów, radości i chęci do pracy. I to widać! Powstają grzyby, smoki-smogi, stroje dla krasnali i innych postaci przedstawienia. Wyobraźnia uczestników projektu nie ma granic!
Równolegle w 13 gminach województwa łódzkiego odbyły się wykłady połączone z warsztatami ekologicznymi. Podczas spotkań ekolodzy opowiadali, jak ważna dla człowieka jest przyroda i troska o nią. Miało to na celu budzenie świadomości ekologicznej uczestników projektu oraz odpowiedzialności za otaczające środowisko.
Na ostatnich warsztatach tego tygodnia, odbywających się na Politechnice Łódzkiej, odwiedził nas Dyrektor Łódzkiego Domu Kultury Jacek Sokalski - inspirator i pomysłodawca projektu.
 

W ramach projektu zrealizowanych zostanie 5 typów warsztatów. Warsztaty te będą realizowane w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (zwiedzanie Centrum Nauki i Sztuki oraz Centrum Promocji Mody), Politechnice Łódzkiej, Łódzkim Domu Kultury oraz w 32 ośrodkach kultury z terenu województwa łódzkiego. Łącznie w ramach projektu odbędzie się 160 spotkań z ekologią i sztuką.

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.

Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Relacja z pierwszego tygodnia warsztatów: