unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =

LOKOMOTYWĄ PO WIEDZĘ - NIE ZATRZYMUJEMY SIĘ

Za nami piąty  tydzień zajęć warsztatowych projektu „Lokomotywą po wiedzę – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego".
 
W dniach 24-28.04.2017 gościliśmy w Łodzi na warsztatach z projektowania kostiumów, aplikacji oraz scenografii dzieci z Dobryszyc, Tuszyna, Domaniewic, Dmosina, Świnic Warckich, Warty, Szadka, Plichtowa, Sulmierzyc, Działoszyna, Bedlna, Mniszkowa, Aleksandrowa, Kowies, Jeżowa, Przedborza i Rozprzy.
 
Podziwiamy zapał do pracy artystycznej nie tylko dzieci, ale również opiekunów, instruktorów i nauczycieli, którzy razem z uczestnikami projektu przyjeżdżają na nasze warsztaty. Cieszymy się, że biorą udział w szyciu, sklejaniu, malowaniu i wielu innych działaniach służących powstawaniu ekologicznych kostiumów czy scenografii.
Już kilka gmin odwiedziło nas już po raz trzeci (i ostatni). Mamy nadzieję, że warsztaty, w których uczestniczyły pomogą im w realizacji ekologicznego spektaklu teatralnego na podstawie książki Anny Frączek "Sprężynek na tropie tajemnic - ekologia". Nadesłana rejestracja video przedstawienia weźmie udział w 3 konkursach na najlepszy: spektakl, kostium, scenografię. Życzymy powodzenia!
 
Zapraszamy do lajkowania funpage'a projektu "Lokomotywą po wiedzę": LOKOMOTYWĄ PO WIEDZĘ
 
 

W ramach projektu zrealizowanych zostanie 5 typów warsztatów. Warsztaty te będą realizowane w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (zwiedzanie Centrum Nauki i Sztuki oraz Centrum Promocji Mody), Politechnice Łódzkiej, Łódzkim Domu Kultury oraz w 32 ośrodkach kultury z terenu województwa łódzkiego. Łącznie w ramach projektu odbędzie się 160 spotkań z ekologią i sztuką.

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.

Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Relacja z czwartego tygodnia warsztatów:
 
Relacja z trzeciego tygodnia warsztatów:
http://www.ldk.lodz.pl/lokomotywa-po-wiedze-rozwijamy-predkosc.aspx
 
Relacja z drugiego tygodnia warsztatów:
 
Relacja z pierwszego tygodnia warsztatów: