unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =

LOKOMOTYWĄ PO WIEDZĘ - NIKT NAS NIE ZATRZYMA

Szybko minął nam szósty tydzień zajęć warsztatowych projektu „Lokomotywą po wiedzę – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego".
 
Po majowej przerwie, w dniach 8-10.05.2017, gościliśmy w Łodzi na warsztatach z projektowania kostiumów, aplikacji oraz scenografii dzieci z Przedborza, Rozprzy, Klonowej, Kowies, Jeżowa, Żelechlinka, Lubochni, Świnic Warckich, Warty, Szadku, Bolimowa, Nieborowa, Czastar i Wieruszowa.
 
Nie ma grupy, która zwiedzając Centrum Nauki i Sztuki oraz Centrum Promocji Mody przy ASP w Łodzi, nie zachwyciłaby się pięknem i funkcjonalnością ukończonego w 2014 roku budynku. W Galerii Hol można było podziwiać wystawę prac dyplomowych uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych i Liceum Plastycznego w Łodzi "Dyplomy 2017". Wiele dzieł miało charakter upcyclingowy - dzięki temu mogliśmy pokazać jak sztuka łączy się z działaniami proekologicznymi, a rzeczom pozornie niepotrzebnym można dać drugie życie.
 
Oczywiście na zajęciach cały czas dzieci twórczo pracują i mają głowy pełne pomysłów - artystyczna gorączka nadal trwa!
Grupy, które odwiedziły nas w Łodzi po raz ostatni, mówiły o przygotowaniach do premiery spektaklu teatralnego na podstawie książki Anny Frączek "Sprężynek na tropie tajemnic - ekologia". Cieszy nas, że będą one miały miejsce podczas ważnych, lokalnych wydarzeń.
 
Zapraszamy do lajkowania funpage'a projektu "Lokomotywą po wiedzę": LOKOMOTYWĄ PO WIEDZĘ
 

W ramach projektu zrealizowanych zostanie 5 typów warsztatów. Warsztaty te będą realizowane w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (zwiedzanie Centrum Nauki i Sztuki oraz Centrum Promocji Mody), Politechnice Łódzkiej, Łódzkim Domu Kultury oraz w 32 ośrodkach kultury z terenu województwa łódzkiego. Łącznie w ramach projektu odbędzie się 160 spotkań z ekologią i sztuką.

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.

Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Relacja z piątego tygodnia warsztatów:
 
Relacja z czwartego tygodnia warsztatów:
 
Relacja z trzeciego tygodnia warsztatów:
http://www.ldk.lodz.pl/lokomotywa-po-wiedze-rozwijamy-predkosc.aspx
 
Relacja z drugiego tygodnia warsztatów:
 
Relacja z pierwszego tygodnia warsztatów: