unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =

LOKOMOTYWĄ PO WIEDZĘ - PIERWSZE WARSZTATY W ŁODZI

 
Ruszyły zajęcia warsztatowe w projekcie „Lokomotywą po wiedzę – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego".
 
W dniach 27-29.03.2017 gościliśmy w Łodzi na warsztatach z projektowania kostiumów i aplikacji oraz scenografii dzieci z Tuszyna, Dobryszyc, Krzyżanowa, Piątku, Białej i Czarnożył, Uniejowa Poddębic, Przedborza, Rozprzy, Mniszkowa i Aleksandrowa.
Uczestnicy projektu z zachwytem oglądali budynek Centrum Nauki i Sztuki oraz Centrum Promocji Mody przy ASP w Łodzi. Niektórzy zdobyli się nawet na odwagę i przeszli przez wybieg dla modelek!
A na warsztatach... dzieci stworzyły zachwycające projekty kostiumów, uczyły się szyć z materiałów recyklingowych i zauważać w rzeczach pozornie niepotrzebnych, odrzuconych nowy potencjał artystyczny.
Bardzo podobał się również dzieciom kampus Politechniki Łódzkiej - w sali rzeźby Wydziału Architektury i Urbanistyki powstawały elementy scenografii do spektaklu artystyczno-ekologicznego wieńczącego projekt.
Duch  ekologii czuwał nad każdym z młodych artystów!
 

W ramach projektu zrealizowanych zostanie 5 typów warsztatów. Warsztaty te będą realizowane w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (zwiedzanie Centrum Nauki i Sztuki oraz Centrum Promocji Mody), Politechnice Łódzkiej, Łódzkim Domu Kultury oraz w 32 ośrodkach kultury z terenu województwa łódzkiego. Łącznie w ramach projektu odbędzie się 160 spotkań z ekologią i sztuką.

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.

Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.