unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =

Lokomotywą po Wiedzę przystanek Bielawy

Lokomotywą po wiedzę  powoli dobiega końca
Grupa dzieci z gminy Bielawy wzięła udział w ostatnich warsztatach ubioru i elementów scenograficznych z surowców odzyskanych, zorganizowanych przez Łódzki Dom Kultury w ramach projektu „Lokomotywa po wiedzę – projekt ekologiczno- artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”.

W warsztatach uczestniczył Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień i Rektor Akademii Sztuk Pięknych Jolanta Rudzka-Habisiak.

Projektowanie ubioru to tylko jeden z pięciu typów warsztatów w jakim miały okazję wziąć udział dzieci z 21 gminnych instytucji kultury województwa łódzkiego. Pozostałe, bazujące na idei zrównoważonego zarządzania zasobami środowiska, dotyczyły m.in. wykonania scenografii ekologicznej, architektury oraz warsztatów teatralno-aktorskich.

Uczestnicy w trakcie projektu uczą się czym jest ekologia, w jak należy dbać o środowisko naturalne, dlaczego warto dbać o oszczędzanie energii oraz czemu służy segregacja odpadów.

Celem spotkań każdej z grup w ramach lokomotywy jest stworzenie ekologicznego spektaklu teatralnego na podstawie własnego scenariusza.

Już 9 czerwca w Łódzkim Domu Kultury odbędzie się wielki finał projektu „Lokomotywą po wiedzę”, podczas którego nastąpi prezentacja ekologicznego spektaklu teatralnego „Zielona rewolucja” oraz rozstrzygnięty zostanie konkurs artystyczno-ekologiczny na m.in. najlepszy kostium i scenografię.

Honorowy Patronat nad projektem sprawuje Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień. Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Akademia Sztuk Pięknych

Kategoria

Sztuka