unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =

LOKOMOTYWĄ PO WIEDZĘ - ZBLIŻAMY SIĘ DO OSTATNIEJ STACJI

Minął ósmy, ostatni tydzień zajęć warsztatowych projektu „Lokomotywą po wiedzę – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego".

W dniach 22-24.05.2017 gościliśmy w Łodzi na warsztatach z projektowania kostiumów, aplikacji oraz scenografii dzieci z Czastar, Wieruszowa, Nieborowa, Bolimowa, Uniejowa i Poddębic.
No i stało się! Odbyły się już ostatnie warsztaty projektu. Pogoda w końcu nam dopisywała i Łódź zaprezentowała się odwiedzającym ją dzieciom w pełnej krasie.
 
22 maja 2017 warsztaty z projektowania kostiumów, które odbywają się w Łódzkim Domu Kultury (poprzedzone wycieczką do Centrum Nauki i Sztuki i Centrum Promocji Mody), odwiedzili dziennikarze oraz Dyrektor ŁDK Jacek Sokalski - inspirator i pomysłodawca projektu: https://www.epiotrkow.pl/news/Lokomotywa-po-wiedze-lodzkiego-Domu-Kultury-dojezdza-do-koncowej-stacji,28561
23 maja 2017 obejrzeliśmy również, na zaproszenie Miejsko-Gminnej Biblioteki w Szadku, pierwszą realizację ekologicznego spektaklu teatralnego na podstawie książki Anny Frączek "Sprężynek na tropie tajemnic - ekologia". Podejrzeliśmy też na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury w Tuszynie zdjęcia z prób do przedstawienia (zdjęcia w galerii poniżej).
Trzymamy kciuki za udane, pełne pomysłów i radości realizacje spektakli pozostałych ośrodków biorących udział w projekcie. 6 czerwca 2017 zbierze się jury i oceni zarejestrowane i przesłane do nas przedstawienia (w 3 konkursach na najlepszy: spektakl, kostium, scenografię) oraz internetowe relacje z przebiegu projektu "Lokomotywą po wiedzę" w poszczególnych gminach.
 
 
Zapraszamy do lajkowania funpage'a projektu "Lokomotywą po wiedzę": LOKOMOTYWĄ PO WIEDZĘ
 

W ramach projektu zrealizowanych zostanie 5 typów warsztatów. Warsztaty te będą realizowane w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (zwiedzanie Centrum Nauki i Sztuki oraz Centrum Promocji Mody), Politechnice Łódzkiej, Łódzkim Domu Kultury oraz w 32 ośrodkach kultury z terenu województwa łódzkiego. Łącznie w ramach projektu odbędzie się 160 spotkań z ekologią i sztuką.

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.

Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

 
Relacja z szóstego tygodnia warsztatów:
 
Relacja z piątego tygodnia warsztatów:
 
Relacja z czwartego tygodnia warsztatów:
 
Relacja z trzeciego tygodnia warsztatów:
http://www.ldk.lodz.pl/lokomotywa-po-wiedze-rozwijamy-predkosc.aspx
 
Relacja z drugiego tygodnia warsztatów:
 
Relacja z pierwszego tygodnia warsztatów: