unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =

Mikołajkowy finał „Łódzkie pełne kultury"

Na finał projektu „Łódzkie pełne kultury” 9 grudnia dzieci z regionu odwiedziły Filharmonię Łódzką im. Artura Rubinsteina i wzięły udział w koncercie „Odkrywcy muzyki”, podczas którego wystąpił zespół Małe Instrumenty, czyli Iwona Sztucka, Justyna Skoczek i Paweł Romańczuk.
Artyści wprowadzili dzieci w świat muzyki Fryderyka Chopina i zagrali utwory tego wybitnego kompozytora na miniaturowych pianinkach, fortepianach czy okarynach. Pokazali własnoręcznie zrobione instrumenty, wśród których największe zdziwienie wywołał waterphone wykonany z talerzy do pizzy i różnej długości metalowych rurek.

Uczniowie, którzy przyjechali wraz z opiekunami z Piotrkowa Trybunalskiego (Centrum idei „Ku Demokracji”), Zduńskiej Woli (Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli), Opoczna (Miejski Dom Kultury w Opocznie), Kutna (Kutnowski Dom Kultury) i Tuszyna (Miejski Ośrodek Kultury w Tuszynie), mieli okazję zobaczyć na scenie także najmłodszych wykonawców. Na estradę weszła grupa dzieci, by zaprezentować publiczności swoje świeżo zdobyte podczas warsztatów umiejętności. Na zakończenie przyszedł mikołaj – Jacek Sokalski, dyrektor Łódzkiego Domu Kultury, który obdarował wszystkich podarunkami, więc dzieci uśmiechnięte i w świątecznym nastroju wróciły do swoich domów.

„Łódzkie pełne kultury” – projekt edukacyjny upowszechniający kulturę w regionie, realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.