unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =

Muzeum Sztuki w Skierniewicach

„Widzenie empiryczne” to kolejne zajęcia dla uczniów i nauczycieli w ramach projektu „Łódzkie pełne kultury”, które odbyły się 27 listopada w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach.
Edukatorzy Muzeum Sztuki w Łodzi realizują cykl warsztatów „Widzimisię”, oparty na „Teorii widzenia” Władysława Strzemińskiego – fundamentalnej pracy czołowego polskiego artysty modernistycznego, współzałożyciela instytucji. W Roku Awangardy dzięki projektowi „Łódzkie pełne kultury” muzeum ma możliwość propagowania idei tego wybitnego malarza w całym województwie łódzkim.

Tematem przewodnim zajęć była perspektywa. Barbara Kaczorowska  i Marta Wlazeł z Muzeum Sztuki w Łodzi „przegalopowały” przez 3000 lat zajmowania się perspektywą przez artystów od starożytności po nowoczesność. Uczniowie poznali różne sposoby przedstawiania postaci w przestrzeni i wzięli udział w… rysunkowym dyktandzie. Po wysłuchaniu opisu obrazu odzwierciedlali jego detale na rysunku.

Podczas zajęć metodycznych dla nauczycieli uczestnicy dowiedzieli się, jak skomplikowane, teoretyczne założenia „Teorii widzenia” przekazać swoim uczniom poprzez zabawę z formą. Warsztaty były dodatkowo opatrzone komentarzem metodycznym, instrukcją kosztorysowania i przygotowywania materiałów.

Prowadzące zajęcia:

Barbara Kaczorowska – artystka i edukatorka, doktor sztuk pięknych. Wykładowca na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zajmuje się sztuką książki, obiektem, performance, akcjami, nowymi mediami. Jest autorką projektów z pogranicza sztuki i edukacji, przedsięwzięć mix-i intermedialnych, współautorką i współprowadzącą „Kulturanka”.

Marta Wlazeł – historyczka sztuki i edukatorka. Program edukacyjny realizuje we wszystkich grupach wiekowych, szczególnie wobec najmłodszych gości muzealnych. Jurorka Konkursu Wiedzy o Sztuce, członkini komisji Olimpiady Artystycznej.

„Łódzkie pełne kultury” – projekt realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kategoria

Wiadomości