unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =

Filharmonia Łódzka w Opocznie

Projekt „Łódzkie pełne kultury” 3 października zawitał w Miejskim Domu Kultury w Opocznie, gdzie odbyły się warsztaty muzyczne dla uczniów i zajęcia metodyczne dla nauczycieli.
Zajęcia pn. „Muzyczne ABC” prowadziła Agata Kawełczyk – absolwentka rytmiki na Wydziale Teorii i Kompozycji Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, instruktorka w Zespole Tańca Ludowego „HARNAM”. Na spotkaniu dzieci poznały sylwetkę wybitnego kompozytora i wirtuoza  – Wolfganga Amadeusza Mozarta, utworzyły miniorkiestrę i na wybranych instrumentach zagrały „Eine kleine Nachtmusik”. Wielką frajdę sprawiły im zabawy głosem, rytmem i tańcem.

Nauczyciele wzięli udział w warsztatach edukacyjnych pn. „Elementy muzykoterapii i arteterapii na lekcjach muzyki/plastyki”, prowadzonych przez dr Stellę Kaczmarek, muzykoterapeutkę współpracującą z Filharmonią Łódzką, adiunkta w Katedrze Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Uczestnicy na własnej skórze poznawali narzędzia arterapeutyczne, np. rysowali najczęściej odczuwane  emocje, odzwierciedlali osobowość za pomocą jednej kreski, wspólnie tworzyli kolaże symbolizujące nastrój grupy, grali na wybranych instrumentach, a wszystko po to, aby te kreatywne, diagnozujące metody pracy przenieść do swoich szkół i wykorzystać na lekcjach. Wszyscy byli zgodni, że wyrażanie siebie – czy to poprzez muzykę, czy plastykę może mieć wpływ na większą otwartość ucznia, podniesienie jego samooceny, rozwijanie umiejętności komunikacyjnych oraz integracyjnych.

„Łódzkie pełne kultury” – projekt edukacyjny upowszechniający kulturę w regionie, realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kategoria

Wiadomości