unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =

"MY HERO-INA" - profilaktyczny spektakl międzypokoleniowy

Autorski profilaktyczny spektakl teatralny Teresy Radzikowskiej Binkowskiej ukazujący problem narkomanii w środowisku młodzieży poszukującej autorytetów i ideałów w obojętnym, skupionym na "wyścigu szczurów" świecie.
Zachęcamy do obejrzenia spektaklu MY HERO-INA

Obok młodych ludzi - aktorów amatorskiego teatru "Pod lupą" z ŁDK występują w spektaklu aktorki teatru seniorów "Roines" z Akademii Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi. Wcielają się w rolę babć, pedagogów i psychologów. Osoby starsze czują się bowiem odpowiedzialne za los zagubionej młodzieży, dla której narkotyki mogą stać się swoistym bohaterem, stwarzającym pozór życia ułatwionego, prowadzącego niejednokrotnie do przedwczesnej śmierci. Dorośli, zajęci swoimi sprawami, często nie potrafią porozumieć się ze swoimi podopiecznymi i pomóc im w poszukiwaniu sensu życia oraz w walce z coraz powszechniejszymi uzależnieniami.
Dodatkową wartością projektu jest dyskusja z widzami z udziałem pedagogów i psychologów. Spektakl ma na celu uwrażliwić odbiorców na tematy związane
z tematyka uzależnień od środków psychoaktywnych. Ma być swoistym przekazem wiedzy i świadomości na temat skutków uzależnień od narkotyków.
Dla dorosłych zaś ma to być lekcja odpowiedzialności za wybory dokonywane przez młodych ludzi pozostawionych często samymi sobie, bez atencji dorosłych.