unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =

O instrumentach dętych w Opocznie

24 października dzieci i młodzież z Opoczna wzięły udział w kolejnych warsztatach projektu „Łódzkie pełne kultury – II edycja”. Podczas zajęć prowadzonych przez muzyka Filharmonii Łódzkiej odkryte zostały przed nimi sekrety instrumentów dętych.
Warsztaty prowadzone przez Romana Strembickiego z Filharmonii Łódzkiej były idealnym połączeniem edukacji i zabawy. W pierwszej części spotkania 24 uczniów szkół podstawowych dowiedziało się wielu ciekawych informacji na temat różnych rodzajów instrumentów dętych, począwszy od rogu i puzonu, a kończąc na suzafonie i trąbce. Na własne oczy mogli przekonać się, czym te instrumenty różnią się między sobą, a dzięki wykonanej przez zaproszonych muzyków prezentacji, usłyszeli charakterystyczne brzmienia każdego z nich. Grupa podjęła się zadania stworzenia własnych instrumentów przy pomocy kawałków plastikowych rurek, lejków i taśmy klejącej, po czym sprawdzono czy faktycznie można na nich grać. Pod koniec warsztatów bardziej odważni uczestnicy zajęć mieli możliwość spróbowania swoich sił w wydobyciu dźwięku z przyniesionych przez prowadzącego instrumentów i przekonać się, czy łatwo jest grać na waltorni lub trąbce.

Roman Strembicki – waltornista Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej, absolwent Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.

Łódzkie pełne kultury – II edycja – projekt edukacyjny upowszechniający kulturę w regionie, realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.