unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =

Opowieść o historii pieniądza w Tomaszowie Mazowieckim

„Do grosza grosz, a będzie trzos. Opowieść o historii pieniądza” to kolejne zajęcia edukacyjne, które odbyły się 27 października w ramach projektu „Łódzkie pełne kultury” w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim (filia „Tkacz”). Celem zajęć było pokazanie różnorodności i funkcji tradycyjnych środków płatniczych, procesów powstawania pierwszych monet i banknotów oraz zasad funkcjonowania handlu wymiennego i gospodarki towarowo-pieniężnej. Pod okiem pracowników Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi dzieci z stworzyły własną mennicę i robiły niepowtarzalne monety z masy plastycznej.

Nauczyciele i animatorzy kultury mieli okazję poznać ofertę edukacyjną instytucji i dowiedzieli się szczegółów na temat możliwości przeprowadzenia lekcji muzealnych i wyjazdów na zajęcia do Łodzi.

Prowadzący zajęcia:

Ewa Kurylak – kierownik Działu Naukowo-Oświatowego Muzeum Archeologicznego
i Etnograficznego w Łodzi. Absolwentka kierunku Archeologia Polski i powszechna, studiów podyplomowych z zakresu muzealnictwa i kursów pedagogicznych. Posiada doświadczenie w zakresie działalności edukacyjnej i popularyzatorskiej: przeprowadza lekcje, warsztaty, konkursy, odczyty, jak również organizuje wystawy i imprezy. Została uhonorowana brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” 2008 oraz Nagrodą Marszałka Województwa Łódzkiego w 2016 r.

Krzysztof Pisera – pracuje w Dziale Naukowo-Oświatowym Muzeum Archeologicznego
i Etnograficznego w Łodzi. Absolwent kierunku Etnografia. Jest autorem publikacji z zakresu etnografii polskiej i historii turystyki tatrzańskiej. Posiada doświadczenie w zakresie działalności edukacyjnej i popularyzatorskiej. Uhonorowany odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” w 2015 r.

„Łódzkie pełne kultury” – projekt realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.