unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =

Ostatnie zajęcia II edycji Łódzkie pełne kultury

Ostatnie zajęcia w ramach II edycji „Łódzkie pełne kultury” odbyły się 20 grudnia w Opocznie, dzień po oficjalnym finale projektu, który miał miejsce w siedzibie Łódzkiego Domu Kultury. Na chwilę przed świętami opoczyńscy nauczyciele i animatorzy poznali sekrety „dyrygowania” ludźmi.
Prowadzący zajęcia, Mariusz Lewy z Filharmonii Łódzkiej podzielił się z grupą zdobytą przez lata wiedzą i doświadczeniem z zakresu niemanipulacyjnych sposobów wpływania na ludzi. Początek warsztatów przeznaczony został na prezentację naukowej wiedzy na temat inteligencji grup oraz istniejących w nich struktur wewnętrznych, które przekładają się na efektywność komunikacji i kreatywności pośród ich członków. Na przykładzie zaczerpniętych z życia sytuacji przedstawione zostały techniki i metody efektywnie wpływające na zarządzanie grupami oraz sposoby komunikacji niewerbalnej w pracy z grupami. W końcowej praktycznej części zajęć, grupa wzięła udział w ćwiczeniach z zakresu emisji głosu i wykonała zadanie, które w niewerbalny sposób integruje grupy i jej członków. Zachęceni słowami prowadzącego nauczyciele i animatorzy opowiedzieli o trudnościach i problemach, z jakimi spotykają się w pracy, i wspólnie spróbowali się z nimi zmierzyć i wypracować odpowiednie ich rozwiązanie.

Mariusz Lewy – absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, na kierunku Edukacji Muzycznej, w klasie dyrygowania dr Dawida Bera. Od roku 2013 jest dyrygentem działającego w Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina amatorskiego Chóru dla (nie)opornych. Jest założycielem i dyrygentem Męskiego Kameralnego Zespołu wokalnego Singing Heads. Aktywnie działa jako kompozytor i aranżer.

Łódzkie pełne kultury – II edycja – projekt edukacyjny upowszechniający kulturę w regionie, realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.