unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =

Senioralia 2019 - Koncert Zimnych Drani

Koncert zespołu Zimne Dranie "Jak za dawnych lat" to okazja do wspominania polskiej muzyki lat XX. Serdecznie zapraszamy w ramach Łódzkich Senioraliów 2019!

Termin 21.05.2019 r. godz. 19.00, sala Kolumnowa
Bilety do nabycia w recepcji ŁDK po 20 zł


Zespół „ZIMNE DRANIE”

Zespół „Zimne dranie” powstał wiosną 2011 roku. Nazwę zaczerpnięto z piosenki Henryka Warsa „Już taki jestem zimny drań”. Grupa muzyków zainspirowana twórczością kompozytorów i reżyserów lat 20tych i 30tych XX wieku postanowiła stworzyć program z piosenkami tego okresu.

W tym samym roku zagrali swój pierwszy koncert, który spotkał się z dużym uznaniem. Następnego roku powstały własne aranżacje orkiestrowe polskich piosenek międzywojennych, które Zimne Dranie zaprezentowali wraz z Suwalską Orkiestrą Kameralną . Oprócz tego zespół posiada w repertuarze hity światowej muzyki filmowej, znane i lubiane standardy jazzowe oraz polskie przeboje. Z tymi programami zagrali szereg koncertów dla publiczności z Polski i zagranicy, między innymi: Teatr Wileński na Litwie, Club Foksal w Warszawie, Zamek Królewski w Warszawie, koncert plenerowy w Supraślu, Jazz Club Tygmont w Warszawie, Kino Pokój w Białymstoku, Dom Kultury w Zambrowie, Sokółce, Dobrzyniewie i inne. W 2012 - 2015 latach, Zimne Dranie uczestniczyli w koncertach Polskiego Chóru Pokoju.

Zespół tworzą zawodowi muzycy z Polski i Ukrainy:
Maciej Nerkowski - wokal
Max Fedorov - instrumenty klawiszowe
Piotr Chociej - gitara basowa
Wojciech Bronakowski - instrumenty perkusyjne
  • 21-05-2019 godz 19:00

Bilety

20 zł

Kategoria

Muzyka