unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =

Sztuka awangardowa w Zduńskiej Woli

„Widzenie światłocieniowe” to kolejne zajęcia z projektu „Łódzkie pełne kultury”, które odbyły się 30 października w Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli. Podczas warsztatów dzieci zobaczyły, jak z wykorzystaniem tylko cienia przedmiotu można robić zdjęcia bez aparatu fotograficznego. A to wszystko w ciemni przy świetle, ale czerwonym.
Nauczycieli również eksperymentowali z luksografią. Warsztaty dla dorosłych były dodatkowo opatrzone komentarzem metodycznym, instrukcją kosztorysowania i przygotowywania materiałów.

Edukatorzy Muzeum Sztuki w Łodzi przygotowali cykl warsztatów „Widzimisię”, oparty na „Teorii widzenia” Władysława Strzemińskiego – wznowionej, fundamentalnej pracy czołowego polskiego artysty modernistycznego, współzałożyciela instytucji. Dzięki projektowi „Łódzkie pełne kultury” muzeum ma możliwość propagowania idee tego wybitnego malarza w całym regionie łódzkim.

Prowadzące zajęcia:

Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk – artystka, pedagog specjalna, edukatorka. Prowadzi wojewódzki konkurs interdyscyplinarny „Do czterech razy sztuka!” łączący zainteresowania i wiedzę z zakresu literatury, historii i wiedzy o sztuce XX i XXI wieku. Tworzy audiodeskrypcje dzieł sztuki współczesnej dla osób niewidomych, a także warsztaty dla osób z dysfunkcją wzorku i słuchu. W swojej twórczości artystycznej zajmuje się sztuką włókna (tkaniny, obiekty, instalacje).

Maja Pawlikowska – edukator muzealny, filolog, czynna scenografka filmowa, telewizyjna i teatralna. Realizatorka projektów społecznościowych, szczególnie we współpracy ze środowiskami osób wykluczonych społecznie i ekonomicznie (m.in. w zamkniętym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym nr 5 w Łodzi).

„Łódzkie pełne kultury” – projekt realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.