unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =

V edycja Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi naboru projektów do tegorocznej edycji BO realizowanego przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. 
Nabór projektów zadań potrwa do 12 kwietnia. Ponieważ czas naboru nie będzie wydłużany, dlatego tak ważna jest kampania promująca BO. Kwota do rozdysponowania wynosi aż 8 mln.

Zadania wyłonione w wyniku jego realizacji zostaną zrealizowane w roku 2022.

Na realizację zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2022 r. władze samorządu województwa łódzkiego przeznaczą 8 mln zł.

Podobnie, jak podczas dwóch poprzednich edycji, projekty zadań będzie można składać w ramach puli wojewódzkiej (projekty o charakterze inwestycyjnym i remontowym) oraz 24 pul powiatowych (projekty zadań nieinwestycyjnych):
  • o charakterze sportowym, w tym z zakresu upowszechniania sportu różnych grup społecznych i środowiskowych, dotyczące bezpieczeństwa publicznego,
  • o charakterze turystycznym,
  • z zakresu edukacji ekologicznej,
  • z zakresu ochrony środowiska,
  • z zakresu rehabilitacji zdrowotnej,
  • z zakresu upowszechniania folkloru związanego z Województwem, upowszechniających kulturę w nawiązaniu do historii województwa i pamięci historycznej.
W przypadku zadań wojewódzkich projekty mogą składać wszyscy mieszkańcy województwa łódzkiego, zaś w przypadku zadań powiatowych mieszkańcy powiatu, do którego puli zgłoszony będzie projekt.

Budżet obywatelski ma na celu zwiększenie zaangażowania mieszkańców w proces decydowania o wydatkach regionalnej wspólnoty samorządowej, a przez to – w działania samorządu województwa wpływające na rozwój regionu.

Źródło: https://bo.lodzkie.pl/czekamy-na-twoj-pomysl/

Kategoria

Wiadomości