unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =

W Tomaszowie Mazowieckim tanecznie z Filharmonią Łódzką

18 września odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu „Łódzkie pełne kultury – II edycja”. Filia „TKACZ” Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim rozbrzmiała tego dnia tradycyjnymi melodiami. 25 uczniów klas drugich wzięło udział w warsztatach animacyjnych, podczas których nikt nie pozostał niewzruszony.
Humorystyczna nazwa zajęć: „Ancy pancy chusty glanc”, w których uczestniczyły dzieci z Tomaszowa Mazowieckiego, jest jednocześnie nazwą zagadkową. To, co się za nią kryje, to niezwykle energetyczne zajęcia rytmiczne prowadzone przez pracownika Filharmonii Łódzkiej, Agatę Kawełczyk. Instruktorka porwała biorącej udział w warsztacie animacyjnym dzieci do muzyczno-tanecznej „wędrówki” po zabawach ludowych z regionu łódzkiego. Uczniowie mieli okazję poznać łódzki folklor i jego postacie – m.in. Kusego Janka – oraz poruszać się i dać upust swojej energii przy akompaniamencie pianina.

Agata Kawełczyk – absolwentka rytmiki na Wydziale Teorii i Kompozycji Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Jest instruktorem w Zespole Tańca Ludowego „HARNAM” i pracownikiem działu programowego Filharmonii Łódzkiej.

Łódzkie pełne kultury – II edycja – projekt edukacyjny upowszechniający kulturę w regionie, realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.