unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =

Walentynki ze Ślepym Maksem

Znacie losy najbardziej popularnego łódzkiego gangstera?
Zapraszamy na spotkanie autorskie Waldemara Wolańskiego, który opowie o swojej książce "Ślepy Maks Historia prawdziwa". Tym razem autor skupi się głównie na wątkach miłosnych - stąd tytuł spotkania: "Ślepy Maks i kobiety".

Na wydarzenie zaprasza współwydawca: Łódzka Strefa Ekonomiczna. 

Termin wydarzenia: 14 lutego 2020, godz. 18.00, sala 221. 

Nad publikacją Waldemar Wolański pracował sześć lat. Spotkałem absolutnie fantastycznych fachowców od szukania detali genealogicznych i od grzebania się w archiwach - mówi autor. - Spotkałem ludzi, którzy jeszcze znali Maksa, którzy z nim rozmawiali. Udało mi się zaprzyjaźnić z ostatnią żoną Ślepego Maksa panią Alicją, która przekazała mi fantastyczne archiwum. Są to zdjęcia, dokumenty, pamiętniki Ślepego Maksa. Rzeczy, które nigdy nie były publikowane - mówi Waldemar Wolański.

Ślepy Maks był legendą przedwojennej Łodzi, rozbójnikiem uwielbianym przez tłumy. Kobiety za nim szalały, konkurencja go nienawidziła. Mimo że był prawie analfabetą, płynnie mówił w czterech językach, łamał podkowy jak zapałki, ze zręcznością cyrkowca posługiwał się nożem i rewolwerem, ale był również smakoszem elegancji. Na jego usługach były najgorsze rzezimieszki Bałut, a jednocześnie przy stole zasiadali z nim posłowie, burmistrzowie, prezydenci i naczelnicy policji. Był postacią barwną i będącą bohaterem niezliczonej ilości anegdot, ale także osobą, o której szczegółach życia do dzisiaj nie można było powiedzieć zbyt wiele. Oddajemy Państwu książkę, która po raz pierwszy gromadzi niepublikowane dotąd dokumenty i zdjęcia, a jednocześnie jest wciągającą powieścią o dawnej Łodzi, a przede wszystkim o jednym z jej bohaterów, który jak nikt potrafił poruszać się niczym kot - po ciemnej stronie tego miasta.

Źródło: materiały wydawcy 

Recenzja książki: https://urodaizdrowie.pl/slepy-maks-historia-prawdziwa-recenzja
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/161926218588780/
  • 14-02-2020 godz 18:00

Bilety

wstęp wolny

Kategoria

Literatura