Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =

Leszek Biolik dla młodych

Leszek Biolik to znany i ceniony muzyk, realizator dźwięku i kompozytor. Karierę zaczynał na początku lat 80. Grał w zespołach Śmierć Kliniczna, Daab, Madam i in. Lecz głośno o nim stało się w 1988 roku, gdy rozpoczął współpracę z Grzegorzem Ciechowskim, a wkrótce trafił do reaktywowanej Republiki, której stał się mocnym filarem. Był współtwórcą tak znakomitych płyt jak “Siódma pieczęć” i “Republika marzeń”. Później współpracował z Martyną Jakibowicz, Markiem Koscikiewiczem, Stanisławem Sojką, Markiem Jackowskim, Robertem Gawlińskim, Małgorzatą Ostrowską, Piotrem Roguckim, Melą Koteluk, Izą Lach i in. Grał w zespołach Maanam i Wilki. W 2014 roku założył studio nagraniowe, w którym zrealizował m.in. płytę Janusza Radka, a także wystąpił na niej  jako gitarzysta basowy.
W miniony weekend, w dniach 3-4 listopada, Leszek Biolik prowadził w ŁDK warsztaty dla młodych muzyków. Odbyły się wykłady teoretyczne oraz ćwiczenia praktyczne. Gość dał się poznać jako osoba bezpośrednia i wymagająca. Był bardzo drobiazgowy, lecz starał się nie narzucać swojej wizji muzycznej. Cierpliwie słuchał prezentowanych utworów i często wskazywał proste zmiany aranżacycjne, dzięki którym można znacznie uatrakcyjnić oferowaną muzykę. Młodzi uważnie słuchali i dyskutowali, więc nic dziwnego, że ustalony wcześniej czas imprezy musiał się przedłużyć.
Jednym z wykonawców, którzy zaprezentowali się na scenie, był młody łódzki zespół Konkubent, którego mogliśmy posłuchać m.in. w utworze “Rewolucja”.
P.R.