Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =

XX Łódzki Festiwal Chóralny - CANTIO LODZIENSIS

 

Zakończyliśmy jubileuszową edycję Łódzkiego Festiwalu Chóralnego - Cantio Lodziensis! Dziękujemy wszystkim za przybycie i zaangażowanie, a także wszystkim chórom za cudowne muzyczne emocje, które nam dostarczyły! Zapraszamy do zapoznania się z wynikami festiwalu oraz z galerią zdjęć.  


Cantio Lodziensis to jedna z największych krajowych konkursowych imprez chóralnych od lat ciesząca się dużym prestiżem. Przez wszystkie lata organizacji Cantio Lodziensis  od 1998r., w ŁDK wystąpiło  520 chórów i zespołów wokalnych z całego kraju. W ramach  promocji festiwalu  organizowaliśmy w Łodzi i regionie koncerty z udziałem chórów krajowych i zagranicznych. We współpracy z Polskim Związkiem Chórów i Orkiestr pozyskiwaliśmy różnorodne chóry zagraniczne m. in. z Rosji, Estonii, Ukrainy, Słowenii, Słowacji, Anglii, Czech, Białorusi, USA, Indonezji, Irlandii Płn., czy RPA. Do tegorocznej edycji Festiwalu chęć uczestnictwa zgłosiło 50 chórów, z czego do udziału Rada Artystyczna zakwalifikowała 24. Łódzki region reprezentować będzie 7 chórów.  
              Z satysfakcją warto również wspomnieć, że Cantio Lodziensis jest tym festiwalem gdzie występujące chóry kilkakrotnie prezentowały prawykonania utworów współczesnych kompozytorów, co w kontekście innych festiwali ogólnopolskich jest rzadkością.
              Z okazji XX - lecia festiwalu została wydana płyta CD, na której znalazły się utwory łódzkich kompozytorów, nagrodzone chóry i zespoły wokalne oraz laureaci Grand Prix Łódzkich Festiwali Chóralnych Cantio Lodziensis 2007 – 2016.
                                                                                             
                                                                                                      Przemysław Hachorkiewicz


Wyniki jury Festiwalu Chórów XX edycji Cantio Lodziensis
GALERIA ZDJĘĆ Z XX edycji CANTIO LODZIENSIS