unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =

XXI ŁÓDZKI FESTIWAL CHÓRALNY CANTIO LODZIENSIS - Zgłoś się!

Kolejna edycja odbędzie się w dniach 17 – 18 listopada 2018 r. w Łódzkim Domu Kultury.


Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem festiwalu (do pobrania w załącznikach).
Na zgłoszenia czekamy do 30 września 2018 r.
 
Organizatorami są: Łódzki Dom Kultury, Polski Związek Chórów i Orkiestr. Partnerami: Urząd Marszałkowski w Łodzi, Urząd Miasta Łodzi, Związek Kompozytorów Polskich, Akademia Muzyczna  im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, Akademia Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, Kuratorium Oświaty, Społeczna Akademia Nauk w Łodzi. Patronaty sprawują : TVP Łódź, Radio Łódź S.A. Narodowe Centrum Kultury, Region Kultury, chórtownia.pl, polmic.pl.

Cantio Lodziensis jest ogólnopolską imprezą konkursową adresowaną do różnorodnych amatorskich chórów. Przez wszystkie lata jego organizacji od 1998r., w ŁDK wystąpiło  540 chórów i zespołów wokalnych z całego kraju. Promując chóralistykę jako formę wykonawczą organizujemy we współpracy z Polskim Związkiem Chórów i Orkiestr w Łodzi i regionie koncerty z udziałem chórów krajowych i zagranicznych. Brały w nich udział chóry  m. in. z Rosji, Estonii, Ukrainy, Słowenii, Słowacji, Anglii, Czech, Białorusi, USA, Indonezji, Irlandii Płn., czy RPA. Z satysfakcją warto również wspomnieć, że Cantio Lodziensis jest tym festiwalem, gdzie występujące chóry prezentowały prawykonania utworów współczesnych  kompozytorów.

Z okazji XX - lecia festiwalu została wydana w roku ubiegłym płyta CD, na której znalazły się utwory łódzkich kompozytorów, nagrodzone chóry i zespoły wokalne oraz laureaci Grand Prix Łódzkich Festiwali Chóralnych Cantio Lodziensis 2007 – 2016.
                                                                                   
Przewodniczący Rady Artystycznej                                                                               
Przemysław Hachorkiewicz

Informacje na temat poprzednich edycji znajdą Państwo pod linkiem http://www.ldk.lodz.pl/projekty-t4/cantio-lodziensis-t23

Załączniki artykułu

  • 30-09-2018
  • 17-11-2018 - 18-11-2018

Kategoria

Wiadomości