unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 1 =

Z Chin do Tuszyna

14 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Tuszynie odbyły się zajęcia muzyczne dla dzieci w ramach projektu „Łódzkie pełne kultury”.
Anna Krysztofiak, chórzystka Filharmonii Łódzkiej, od lat zafascynowana kulturą chińską przyjechała na zajęcia z czworonożnym pomocnikiem – psem Hektorem. Artystka zagrała na oryginalnych instrumentach, m.in. cytrze – guzheng, erhu, hulusi i dała niezapomniany koncert tamtejszych przebojów – od tradycyjnych pieśni obrzędowych po shanghajski jazz. Przygotowała też intrygujące zagadki dotyczące nietypowych gadżetów i sprzętu codziennego użytku, takich jak: termofor na chłodniejsze dni, kapelusze wyrabiane na Wyspie Fortepianów czy pieniądze, które są przepustką do zaświatów.

Dzieci dały się zabrać w podróż do Państwa Środka, a artystka opowiedziała o życiu ludzi na Dalekim Wschodzie, m.in. o rygorystycznym systemie edukacyjnym, którego Europejczycy nie mają im co zazdrościć. Przybliżyła obrzędy i zwyczaje tam panujące. Artystka świetnie zna język chiński i postanowiła nauczyć dzieci choć kilku słów tak, że po zajęciach każdy mógł powitać się, podziękować i policzyć do 10 po chińsku. Na zakończenie wszyscy odtańczyli noworocznego chińskiego wężyka (nie mylić ze smokiem).

„Łódzkie pełne kultury” – projekt edukacyjny realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kategoria

Wiadomości