unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =

Z wizytą w muzeach

Edukacja kulturowa w ramach projektu „Łódzkie pełne kultury” obejmuje nie tylko specjalistyczne warsztaty dla uczniów i nauczycieli, ale także wizyty w najważniejszych instytucjach kulturalnych Łodzi. 8 listopada 107 uczniów ze Zduńskiej Woli, Skierniewic, Kutna i Bełchatowa zwiedzało Muzeum Sztuki i Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne.
W Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym dzieci obejrzały wystawę pt. „Przeszłość wydobyta z ziemi" i wraz z przewodnikami odbyły własną podróż archeologiczną przez ponad 100 tysięcy lat rozwoju człowieka na terenach Polski Środkowej, Kujaw: od jaskini, po architekturę romańską z Tumem, Sulejowem i Inowłodzem na czele. Zwiedzający poznali też ciekawostki z życia wsi okresu dwudziestolecia międzywojennego na terenie Polski środkowej (stała wystawa etnograficzna pt. „Szare jak ziemia, barwne jak pamięć”).

Niezapomnianym przeżyciem okazało się zwiedzanie Muzeum Sztuki MS2 – jednej z największych w Polsce instytucji prezentującej zbiory sztuki XX i XXI wieku. Uczniowie pod okiem fachowym okiem muzealników poznawali historię sztuki nowoczesnej, zobaczyli także najnowszą wystawę czasową „Montaże. Deborah Vogel i nowa legenda miasta".

„Łódzkie pełne kultury” – projekt realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.