unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =

Zaczynamy remont - wizualizacje!

„Utworzenie Pasażu Kultury Województwa Łódzkiego poprzez  remont Łódzkiego Domu Kultury wraz z otoczeniem, w celu zwiększenia udziału w kulturze mieszkańców województwa łódzkiego i kształtowania kulturowej tożsamości regionu”
Okres realizacji   2017 – 2018
Wartość projektu  13.484.090 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 6.517.229,73 zł

Rozpoczęliśmy remont! Przeprowadzono już pierwsze próby oczyszczania elewacji. Modernizacją zajmuje się łódzka Pracownia Konserwatorska Mosaicon, specjalizująca się w obiektach zabytkowych. Projekt architektoniczny wykonała Karolina Taczalska z Design Lab.

Za uzyskaną dotację zostanie wyremontowana elewacja i dach, a także fundamenty, które zostaną uszczelnione. Wszystkie okna będą wymienione. Zaadaptowane zostaną piwnice, które mają dwa poziomy. Część z nich powstała w latach 30. ubiegłego wieku, część w latach 80. – wówczas w piwnicach zbudowano pomieszczenia na pracownie, które ostatnio pełniły funkcję magazynów, a teraz pojawi się szansa, by przywrócić im pierwotne przeznaczenie.
Zewnętrzna bryła przedwojennej budowli pozostanie niezmieniona – w końcu to zabytek, jedno z dzieł słynnego międzywojennego architekta Wiesława Lisowskiego. Modernistyczna siedziba obecnego ŁDK powstała w latach 1935-1939 – dzięki składkom łodzian – jako dom-pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. 

Po remoncie budynek będzie bliższy założeniom architekta – w planach jest m.in. przeniesienie głównego wejścia na fasadę od strony ulicy Traugutta, zgodnie z pierwotną koncepcją. Stolarka drzwi ma nawiązywać do modernistycznej.

KRÓTKIE ZAŁOŻENIA PROJEKTU

Zakres rzeczowy obejmuje:
• część projektową (sporządzenie mapy, badań geotechnicznych i opinii geotechnicznej, sporządzenie projektu budowlanego, uzyskanie pozwoleń, sporządzenie specyfikacji technicznych, sporządzenie przedmiarów robót i kosztorysów);
• część wykonawczą, w tym:
- remont elewacji budynku,
- termomodernizacja dachu budynku,
- termomodernizacja ścian patio i innych ścian elewacji budynku,
- termomodernizacja i izolacja ścian fundamentowych budynku,
- przebudowę i aranżację przejścia i patio budynku,
- przebudowę i aranżację wejść do budynku - schodów i pochylni dla niepełnosprawnych przy wejściu   głównym oraz zejścia do piwnicy,
- przebudowę i aranżację pasażu od strony ul. Traugutta,
- przebudowę i aranżację tarasu od strony zachodniej budynku,
- przebudowę i aranżację pozostałego terenu, w tym chodnika od strony północnej budynku.

Kategoria

Wiadomości