unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =

Zespół FREEKS

Zespół FREEKS powstał w 2000 roku.Występuje w sześcioosobowym składzie: wokal, instrumenty klawiszowe, gitara basowa, gitara elektryczna, saksofon altowy, perkusja. Od tego czasu aktywnie udziela się na koncertach w kraju i zagranicą. Ich muzyka łączy w sobie: funk, rock z elementami acid jazzu, reggae.

Zespół FREEKS powstał w 2000 roku. Występuje w sześcioosobowym składzie: wokal, instrumenty klawiszowe, gitara basowa, gitara elektryczna, saksofon altowy, perkusja. Od tego czasu aktywnie udziela się na koncertach w kraju i zagranicą. Ich muzyka łączy w sobie: funk, rock z elementami acid jazzu, reggae.

 

Niepoważne teksty o poważnych sprawach w połączeniu z oryginalnymi pomysłami aranżacyjnymi dają wyśmienitą mieszankę muzyczną. Zespół gra samodzielne koncerty na terenie całego kraju, a także supportując takie gwiazdy jak Kayah, Kult, Big Cyc, Goya. Zespół kilkakrotnie występował w audycjach radiowych i telewizyjnych (m. in. 30 minutowe nagranie live dla francuskiego radia Bleu, godzinna audycja poświęcona twórczości zespołu w niemieckim radiu Flora).

 

Utwory FREEKS znalazły się na wydanej wspólnie przez Gazetę Wyborczą i Opus Film płycie Młodzi w Łodzi w nakładzie ponad 50 tys. Za duży sukces zespół uznaje występy na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Studenckiej w Belfort - Francja, na którym gościł w maju 2005 r. jako jedyny reprezentant Polski. Występy zostały na tyle dobrze przyjęte, że pojawiły się wstępne plany ponownych koncertów we Francji oraz w innych krajach europejskich.

 

W 2005 podczas odbywającego się w Grodkowie festiwalu Muzyczna Jesień, zespół zajął pierwsze miejsce w stawce 20 zespołów, w 2006 r. drugie miejsce na festiwalu Jurajskie Granie, pierwsze miejsce na festiwalu Rokk Student Festival podczas juwenaliów we Wrocławiu i pierwsze miejsce na festiwalu Rockowe Ogródki 2006 w Płocku. Kilkakrotnie występował w Łodzi w trakcie Pikniku Funduszy Europejskich oraz na Wojewódzkim Jarmarku . 

Potrzeby techniczne: aparatura nagłaśniająca, linie, mikrofony, odsłuchy.

 

POSŁUCHAJ MP3