unia baner
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =

Zgłoś się na Łóptę 2018!

Już po raz 31. w Łódzkim Domu Kultury w dniach 5-7 października 2018 odbędzie się Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich - ŁóPTA 2018!
Ideą Przeglądu jest konfrontowanie pracy teatralnej grup amatorskich działających na terenie województwa łódzkiego oraz zespołów teatralnych z całej Polski z jurorami, publicznością, twórcami oraz kształtowanie warsztatu i praktyki scenicznej. Pierwszą edycję Przeglądu zorganizowano w 1988 roku z inicjatywy Mariana Glinkowskiego. Od początku ŁóPTA, dla wykonawców i widzów, stała się najważniejszym festiwalem teatru nieinstytucjonalnego w Łodzi i województwie łódzkim.

Wysoka jakość artystyczna prezentowanych przedstawień pozwala zaliczyć Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich do najważniejszych amatorskich przeglądów teatralnych w Polsce a laureaci ŁóPTA od lat nagradzani są na festiwalach teatralnych w całej Polsce. Od czterech lat ŁóPTA jest przeglądem ogólnopolskim. Na scenach Łódzkiego Domu Kultury gościły grupy m. in. z Gdyni, Warszawy czy Wrocławia.

Podczas tegorocznej edycji zespoły teatralne ubiegać się będą o tytuł "Najlepszego spektaklu teatru nieprofesjonalnego w województwie łódzkim" oraz
o nominację do tegorocznych Łódzkich Spotkań Teatralnych.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 21 września 2018 roku.

Załączniki artykułu

Regulamin Łópta 2018 (Pobrań: 128)
  • 21-09-2018

Kategoria

Wiadomości