MARTWE WODY

(Francja/Niemcy 2016; 125 min.) 

Reżyseria:  Bruno Dumont.

Obsada:  Fabrice Luchini, Juliette Binoche, Valeria Bruni Tedeschi.

Czarna komedia kryminalna. 1910 rok, Flandria na północy Francji. W okazałej willi żyje miejscowa arystokracja. Tuż obok w skromnych chatach mieszkają rybacy, których głównym zajęciem jest przenoszenie na swoich barkach lepiej urodzonych ludzi. Nagle na lokalnej plaży pojawia się gruby detektyw z asystentem, by rozwikłać sprawę tajemniczych zaginięć. A między arystokratką i wiejskim chłopakiem rodzi się coś na kształt miłości.  

26 maja – 4 czerwca w Kinie Szpulka ŁDK

SZATAN KAZAŁ TAŃCZYĆ

(Polska 2017; 100 min.)

Reżyseria: Kasia Rosłaniec.  

Obsada:  Magdalena Berus, Łukasz Simlat, Tomasz Tyndyk.

Dramat obyczajowy. Karolina  – jak wiele współczesnych 20-, 30-latek – żyje szybko, intensywnie, pragnie doświadczyć wszystkiego ze zdwojoną siłą. W odróżnieniu od większości rówieśników, nie pracuje w korporacji – jest artystką, jakiś czas temu wydała pierwszą powieść, współczesną wersję „Lolity”, która stała się międzynarodowym sukcesem. Dziewczyna wiedzie nihilistyczny tryb życia, spędzając czas na podróżach po świecie, romansach i ostrych imprezach. Ale jej życie wypełnia pustka, której nie są w stanie pokonać ani narkotyki, ani seks. Świat Karoliny stopniowo się rozpada…

26 maja – 4 czerwca w Kinie Szpulka ŁDK

LEGO ®BATMAN: FILM

(Dania/USA 2017; 100 min.) 

Reżyseria:  Chris McKay.

Animowany. W duchu zabawy, dzięki której film "LEGO® PRZYGODA" stał się fenomenem na skalę światową, samozwańczy przywódca grupy - Batman z LEGO - staje się gwiazdą własnej wielkoekranowej przygody. W Gotham szykują się jednak wielkie zmiany. Jeśli Batman chce uratować miasto przed zakusami Jokera, musi porzucić swoją samotnię i spróbować współpracy z innymi, a przy okazji być może przyjąć bardziej pozytywną postawę.   

29 maja – 4 czerwca w Kinie Szpulka ŁDK

PRZYRZECZENIE

(USA/Hiszpania 2016; 135 min.) 

Reżyseria:  Terry George.

Obsada:  Jean Reno, Christian Bale, Oscar Isaac, Charlotte Le Bon.

Dramat obyczajowo-historyczny. Rok 1915, stolica Imperium Osmańskiego. Michael przybywa do Stambułu, by zrealizować swoje wielkie plany o studiach medycznych. Gdy poznaje Anę, od pierwszej chwili wie, że to kobieta jego życia. Za plecami narzeczonego Any, słynnego amerykańskiego fotoreportera Chrisa, wybucha namiętny romans. W tym czasie Imperium zaczyna drżeć w posadach, a na ulicach Stambułu robi się niespokojnie. Siły tureckich nacjonalistów, korzystając z narastającego chaosu rozpoczynają prześladowania ludności ormiańskiej. Michael i Ana, oboje ormiańskiego pochodzenia, z dnia na dzień stają w obliczu śmiertelnego zagrożenia.  

12 - 19 czerwca w Kinie Szpulka ŁDK

JUTRO BĘDZIEMY SZCZĘŚLIWI

(Francja 2016; 120 min.)

Reżyseria:  Hugo Gelin.

Obsada:  Omar Sy, Clemence Poesy, Gloria Colston.

Komedia. Samuel bardzo lubi swoje beztroskie życie na Francuskiej Riwierze. Znakomicie odnajduje się w towarzystwie pięknych turystek i ani myśli o ustatkowaniu się. Los ma wobec niego jednak zupełnie inne plany. Pewnego dnia na plaży zjawia się Kristin - jedna z jego przelotnych przyjaciółek i wręcza mu bardzo szczególny prezent. „To twoja córka” – mówi i znika. Od tej chwili Samuel staje się pełnoetatowym samotnym tatą maleńkiej Glorii.  Z biegiem czasu okazuje się kochającym, choć niekonwencjonalnym tatą, który nie wyobraża sobie życia bez ukochanej córeczki. Jednak gdy Gloria ma 8 lat, na horyzoncie niespodziewanie pojawia się Kristin, która postanawia odzyskać dziecko…

12 - 19 czerwca w Kinie Szpulka ŁDK

ZWYCZAJNA DZIEWCZYNA

(Wielka Brytania 2016; 110 min.)

Reżyseria:  Lone Scherfig.

Obsada: Gemma Arterton, Sam Claflin, Bill Nighy.

Komedia obyczajowa. Catrin jest początkującą scenarzystką i właśnie zdobyła swoją wymarzoną posadę. W słynnej wytwórni filmowej trwają prace nad ogromnym i niezwykle ważnym projektem – produkcją, która podniesie obywateli na duchu. Szybko okazuje się jednak, że jej jedyna rola to wymyślanie "gadki szmatki", czyli... kobiecych dialogów. A na dodatek na planie wszystko kręci się wokół podstarzałego aktora z rozbuchanym ego, zarozumiałego reżysera, zwariowanej agentki i... przystojnego scenarzysty, który nie wierzy, że jakakolwiek kobieta może być lepsza od niego. Catrin postanawia udowodnić mu, jak bardzo się myli.  

12 - 19 czerwca w Kinie Szpulka ŁDK

MAMY 2 MAMY

(Francja 2017; 95 min.)

Reżyseria:  Noémie Saglio.

Obsada:  Juliette Binoche, Camille Cottin, Lambert Wilson.

Komedia. Dla Mado jej 47 lat, to nowa 20-tka! Imprezuje, szaleje, bawi się. Jest absolutnym przeciwieństwem swojej córki - odpowiedzialnej, dojrzałej, a nawet trochę sztywnej - 30-sto letniej Avril. I może to wszystko nie byłoby aż takie dziwne, gdyby nie fakt, że obie mieszkają razem, córka wychowuje i pilnuje matkę, nie zawsze skutecznie. Gdyby tego było mało – obie zachodzą w ciąże, jedna bardziej, druga mniej planowaną. Burza hormonów, armagedon rodzinnych animozji. Jak przeżyć, urodzić i nie zwariować?  

22 – 29 czerwca w Kinie Szpulka ŁDK

SONG TO SONG

(USA 2017; 130 min.)

Reżyseria:  Terrence Malick.

Obsada:  Ryan Gosling, Michael Fassbender, Natalie Portman, Rooney Mara.

"Song to Song" to współczesne love story rozgrywające się w świecie muzycznej bohemy. BV i Faye  są szaleńczo zakochanymi w sobie marzycielami. Oprócz miłości, łączy ich pragnienie, by zaistnieć w muzycznym świecie. Choć drzwi do kariery może otworzyć im muzyczny magnat Cook, intencje cynicznego biznesmena nie są do końca jasne. Sprawy skomplikują się, gdy do miłosnego trójkąta dołączy jego nowa muza. 

22 – 29 czerwca w Kinie Szpulka ŁDK

24 TYGODNIE

(Niemcy 2016; 105 min)

Reżyseria: Anne Zohra Berrached.

Obsada:  Julia Jentsch, Bjarne Mädel, Johanna Gastdorf.

Dramat obyczajowy. Astrid jest komediantką. Prowadzi popularny telewizyjny show, a jej mąż Markus jest jej menedżerem. Wiodą szczęśliwe życie zarówno w świetle jupiterów, jak i poza nim. Mają piękny dom, śliczną 9-letnią córkę i drugie dziecko w drodze. Sielankę burzy wiadomość od ginekologa: płód ma zespół Downa i poważną wadę serca. Po pierwszym szoku para optymistycznie postanawia zmierzyć się z problemem. Z czasem jednak okazuje się, że Astrid sama będzie musiała podjąć trudną decyzję co do przyszłości nienarodzonego dziecka, swojej rodziny i kariery...

22 – 29 czerwca w Kinie Szpulka ŁDK