Galeria Stara - Aktualności

Galeria FF zaprasza na wystawę:

PLATAFORMA DE FOTOGRAFIA

Ci.CLO
UNITY AND DIVISION

Luís Preto, João Monteiro, Mide Plácido, Francisco M. Gomes, Maria Oliveira, Daniel Magalhães, Marisa Bernardes, Telmo Sá

 

KURATOR I KOORDYNATOR PROJEKTU/ Project coordinate and curated byVirgílio Ferreira

 

GALERIA FF, III piętro / 3rd f loor / 
wernisaż: 2 VI 2017 godz.  18.00 / opening: 6.00 PM

/ wystawa towarzysząca w ramach FOTOFESTIWALU 2017 / 2–17 VI 2017 / wystawa czynna: 3,4,10,11.06 (sob-nd): 12.00–18.00, 
6-9 oraz 13,14,16,17.06: 14.00–18.00/ opening hours: 3,4,10,11 June (Sat.-Sun.): 12 AM–6 PM, 6 -9 and 13,14,16,17 June: 2 PM–6 PM /

------- Please scroll down for English version -------

CI.CLO PLATFORM OF PHOTOGRAPHY to niezależna organizacja prowadząca badania, szkolenia i eksperymenty w dziedzinie fotografii, wchodząca w interakcje z innymi osobami, zajmującymi się działaniami i badaniami artystycznymi, społecznymi i środowiskowymi. Platforma daje artystom okazję do regularnych spotkań w celu dyskutowania o bieżących projektach fotograficznych, rozwijania się zarówno artystycznie jak i zawodowo, a także zapewnia regularny program szkoleń, rezydencji artystycznych, organizuje wystawy i debaty. Pracując z niewielką grupą artystów w ciągu roku, Ci.clo umożliwia spersonalizowane szkolenie i mentoring w celu stymulowania dynamicznego dzielenia się w ramach procesu kreatywnego, pomysłów i strategii artystycznych, działając jako centrum badań fotograficznych poza tradycyjnym akademickim środowiskiem.
Wystawa składa się z prac wykonanych przez artystów w czasie rezydencji oraz zajęć szkoleniowych i jest prezentowana w kraju i za granicą we współpracy z muzeami, galeriami i festiwalami w Europie i USA.


CI.CLO PLATFORM OF PHOTOGRAPHY is an independent organization dedicated to research, training and experimentation in photography as well as interacting with other artistic, social and environmental studies. The Platform provides artists with the opportunity to meet regularly to discuss ongoing photography projects, develop their work both artistically and professionally as well as providing a regular training programme, artistic residencies, exhibitions and debates.

The exhibition, resulting from the work developed by the artists during the residencies and training lab, will go on display nationally and internationally in collaboration with museums, galleries and festivals in Europe and the USA.


 

 


 

O Galerii Starej

Galeria ma charakter otwarty i pokazuje dokonania twórcze ze wszystkich dziedzin: malarstwa, rzeźby, fotografii, rysunku, grafiki, instalacji i obiektów, a także multimediów. Prezentowane są w niej wystawy historyczne, ale także jest to przestrzeń, w której debiutują najmłodsi artyści (np. laureaci konkursu im. Wł. Strzemińskiego organizowanego przez łódzką Akademię Sztuk Pięknych). Także tutaj mają swoje wystawy artyści z województwa łódzkiego – twórcy sztuki ludowej, których prezentacje są przygotowywane przez Ośrodek Regionalny ŁDK, a także artyści, którzy żyją i tworzą w miastach i powiatach naszego regionu. Galeria za cel stawia sobie jak najszerszą edukację w zakresie sztuki współczesnej, stąd też program jest adresowany zarówno do osób zaznajomionych ze sztuką współczesną, jak i dla tych, dla których wizyta w galerii jest pierwszym z nią spotkaniem.

Przy okazji każdej wystawy prowadzone są prelekcje oraz spotkania z twórcą dla grup zorganizowanych: przedszkolaków, dzieci ze szkół podstawowych, młodzieży gimnazjalnej i licealnej, studentów szkół artystycznych, młodzieży i dzieci zagrożonych patologią i zrzeszonych w świetlicach środowiskowych oraz emerytów z Uniwersytetu III Wieku.

Galeria zdjęć