Plastyka

W Łódzkim Domu Kultury stwarzamy dogodne warunki do rozwoju pasji i talentu plastycznego. Wychodzimy naprzeciw artystom amatorom oraz wszystkim, którzy po prostu lubią rysować i malować. W naszej pracowni plastycznej panuje przyjazna atmosfera sprzyjająca twórczym działaniom. Zajęcia prowadzi profesjonalny artysta plastyk o wyjątkowych zdolnościach pedagogicznych. Pracownia otwarta jest dla młodzieży szkolnej, akademickiej i osób dorosłych. Zajęcia mają charakter indywidualny, dostosowane są do potrzeb uczestnika. W trakcie ich trwania można poznać różnorodne techniki rysunkowe (ołówek, węgiel, pastele, tusz) oraz malarskie (farby olejne, akwarelowe, pastele suche i tłuste). Program obejmuje podstawy kompozycji obrazu, perspektywę, podstawy rysunku artystycznego (miękkiego) i technicznego, pracę z modelem – analizę budowy i konstrukcji ciała ludzkiego oraz podstawowe problemy związane z martwą naturą. Uczestnicy mają szansę zmierzyć się  w praktyce z tradycyjnymi środkami wyrazu plastycznego, takimi jak: kompozycja, przestrzeń, kolor i barwa, światło, cień, linia i kreska, faktura i bryła. W trakcie trwania wakacji i ferii, oprócz stałych kursów organizujemy plenery malarskie i ferie ze sztuką.

Warto podkreślić, że uczestnicy naszych zajęć z dużym powodzeniem dostają się do wyższych uczelni sztuk plastycznych, prezentują swoje prace na wystawach krajowych i zagranicznych oraz są laureatami wielu konkursów.

Łódzki Dom Kultury opiekuje się również plastykami amatorami z terenu Łodzi i województwa łódzkiego. Specjalnie dla nich odbywają się indywidualne konsultacje w  zakresie warsztatu i kompozycji.

Zachęcamy do wzięcia udziału w zajęciach plastycznych!

Kontakt:
Regionalna Informacja Kulturalna
tel: 797 326 185
e-mail: rik@ldk.lodz.pl