Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =

Łódzki Festiwal Chóralny - CANTIO LODZIENSIS

Rozpoczynamy XX jubileuszową edycję Łódzkiego Festiwalu Chóralnego CANTIO LODZIENSIS! Odbędzie się w dniach 18 – 19 listopada 2017 r. w Łódzkim Domu Kultury. Festiwal jest znaczącą ogólnopolską imprezą posiadającą charakter konkursowy. Organizatorami są: Łódzki Dom Kultury, Polski Związek Chórów i Orkiestr, Akademia Muzyczna  im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem festiwalu (do pobrania w załącznikach) 

Partnerzy: Urząd Marszałkowski w Łodzi, Urząd Miasta Łodzi, Akademia Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, Kuratorium Oświaty, Społeczna Akademia Nauk w Łodzi. Patronat medialny objęli: TVP Łódź, Radio Łódź S.A. Region Kultury.  

Jest to jedna z największych krajowych konkursowych imprez chóralnych od lat ciesząca się dużym prestiżem. Przez wszystkie lata organizacji Cantio Lodziensis  od 1998r., w ŁDK wystąpiło  520 chórów i zespołów wokalnych z całego kraju. W ramach  promocji festiwalu  organizowaliśmy w Łodzi i regionie koncerty z udziałem chórów krajowych i zagranicznych. We współpracy z Polskim Związkiem Chórów i Orkiestr pozyskiwaliśmy różnorodne chóry zagraniczne m. in. z Rosji, Estonii, Ukrainy, Słowenii, Słowacji, Anglii, Czech, Białorusi, USA, Indonezji, Irlandii Płn., czy RPA. Do tegorocznej edycji Festiwalu chęć uczestnictwa zgłosiło 50 chórów, z czego do udziału Rada Artystyczna zakwalifikowała 24. Łódzki region reprezentować będzie 7 chórów. 
              Z satysfakcją warto również wspomnieć, że Cantio Lodziensis jest tym festiwalem gdzie występujące chóry kilkakrotnie prezentowały prawykonania utworów współczesnych kompozytorów, co w kontekście innych festiwali ogólnopolskich jest rzadkością.
              Z okazji XX - lecia festiwalu została wydana płyta CD, na której znalazły się utwory łódzkich kompozytorów, nagrodzone chóry i zespoły wokalne oraz laureaci Grand Prix Łódzkich Festiwali Chóralnych Cantio Lodziensis 2007 – 2016.
                                                                                            
                                                                                                      Przemysław Hachorkiewicz