unia baner

Bęben show w Radomsku, Bełchatowie i Tuszynie

17 października był pracowitym dniem dla Tomasza Wrocławskiego z Filharmonii Łódzkiej, który w ramach projektu „Łódzkie pełne kultury – II edycja” odwiedził wtedy aż 3 miasta wojewódzkie i poprowadził w nich dla uczniów szkół podstawowych warsztaty perkusyjne.

W poszukiwaniu dźwięków w Opocznie i Sieradzu

16 października partnerzy Łódzkiego Domu Kultury przy projekcie „Łódzkie pełne kultury” z Opoczna (Miejski Dom Kultury) oraz Sieradza (Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego) ugościli   Dominikę Jakubowską z Filharmonii Łódzkiej. Animatorka poprowadziła dla ich młodych podopiecznych...

Centralne Muzeum Włókiennictwa odwiedziło Skierniewice

Pierwsze zajęcia w ramach kolejnego tygodnia z II edycją projektu „Łódzkie pełne kultury” odbyły się w Skierniewicach. Dzieci i młodzież oraz nauczyciele i animatorzy podczas warsztatów pn. „Człowiek z natury” zajrzeli w głąb siebie i stworzyli swoje nietypowe autoportrety.

Łódzkie pełne kultury z wizytą w Łodzi

Po czterech tygodniach warsztatów w ramach „Łódzkie pełne kultury – II edycja” prowadzonych w siedzibach regionalnych partnerów Łódzkiego Domu Kultury nadszedł czas na pierwszą wizytę w Łodzi. Młodsi uczestnicy projektu z 10 miast województwa wzięli udział w koncercie w Filharmonii...

Filharmonia Łódzka odwiedziła Tomaszów Mazowiecki

Kolejna grupa nauczycieli i animatorów – tym razem z Tomaszowa Mazowieckiego – dowiedziała się, jak „dyrygować ludźmi”. Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Łódzkie pełne kultury – II edycja”, którego głównym celem jest upowszechnianie edukacji kulturalnej w regionie.

Tuszyn i okolice pełne muzyki

11 października odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu „Łódzkie pełne kultury – II edycja”. Pracownicy Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina w Łodzi odwiedzili jedną z wojewódzkich szkół podstawowych pod Tuszynem oraz Miejski Ośrodek Kultury w Tuszynie.

Łódzkie pełne kultury wpadło na dzień do Krośniewic

9 października w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach odbyły się warsztaty animacyjne dla uczniów szkół podstawowych w ramach projektu „Łódzkie pełne kultury – II edycja”, który ma na celu upowszechnianie edukacji kulturalnej w regionie.

Łódzkie pełne kultury w Zduńskiej Woli i Skierniewicach

Kolejny tydzień – kolejne zajęcia w ramach projektu „Łódzkie pełne kultury – II edycja”! 8 października do Zduńskiej Woli zawitało Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, natomiast w Skierniewicach pojawili się artyści Teatru Wielkiego w Łodzi.

Pierwsze zajęcia w ramach „Łódzkie pełne kultury” w Opocznie

1 października artyści z Teatru Wielkiego w Łodzi odwiedzili Opoczno. W zajęciach, które odbyły się w tamtejszym Miejskim Domu Kultury, wzięło udział 31 uczniów szkół podstawowych oraz 12 animatorów i nauczycieli. Czego dowiedzieli się podczas warsztatów organizowanych w ramach projektu „Łódzkie...

Muzycy Filharmonii Łódzkiej w Piotrkowie Trybunalskim

28 uczniów szkół podstawowych z Piotrkowa Trybunalskiego wzięło udział w kolejnych warsztatach w ramach projektu „Łódzkie pełne kultury – II edycja”. Zajęcia, podczas których uczestnicy poznali sekrety instrumentów dętych, odbyły się 26 września w Centrum Idei „Ku Demokracji”.