Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =

INAUGURACJA PROJEKTU ON/OFF KULTURA

20 maja 2014 r. w Łódzkim Domu Kultury miało miejsce pierwsze spotkanie w ramach nowego projektu on/off kultura. Pragnieniem pomysłodawców jest stworzenie w murach ŁDK forum wymiany idei, okazję do bezpośredniego kontaktu z postaciami nieszablonowymi, czasem kontrowersyjnymi, miejsca umożliwiającego komentarz do współczesnej kultury i sztuki.
Gościem pierwszej edycji był profesor Wojciech Burszta, kierownik Katedry Antropologii Kultury w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ponieważ w jego kręgu zainteresowań znajduje się m.in. teoria i filozofia kultury, a także wielokulturowość, antropologia Europy etniczność i nacjonalizm, w sposób naturalny tematem spotkania stała się postać Oskara Kolberga. Znany etnograf, folklorysta i kompozytor, jak dowiedzieliśmy się z wykładu, budzi duże emocje – od orędowników, dzięki którym mamy teraz Rok Kolbergowski, do postaw zaprzeczających wkładowi Kolberga w myśl i naukę polską.

Dyskusja, która miała szansę wywiązać się podczas spotkania, pozostawiła wśród uczestników wrażenie niedosytu i pragnienie powrotu do rozmowy, miejmy nadzieję w najbliższej przyszłości. Duże zainteresowanie poruszanymi problemami najdobitniej dowiodło, że projekt on/off kultura powinien znaleźć się na intelektualnej mapie naszego miasta.